Çocuklar bir süre sonra,hatta çok kısa süre sonra:) oyuncaklarından sıkılırlar ve bizler bunları ne atabiliriz ne de daha fazla depolama için yer bulundurabiliriz.İşte böyle bir durumda yapılabilecek en güzel yöntemlerden biri,ürün her ne ise;ona farklı ve işe yarar bir form verip tekrardan kullanmaya başlamak.Evdeki oyuncakları, bu çalışmayı yaparak, mutfağa taşımak ve mutfakta yeni bir görev kazandırmak mümkün.Elinizdeki oyuncakları ve takımı bozulmuş,fincan,tabak,kahve altlıklarını değerlendirmenizi sağlayan bu keyifli çalışmaya bir bakalım.

MALZEMELER:

*Oyuncak

*Testere

*Boya

*Yapıştırıcı

*Tabaklar ,fincan,yumurta kalıpları

YAPIM AŞAMASI:

1.Kullanmak istediğiniz oyuncakları belirlerken,biraz da olsa yükseltisi olanları seçmelisiniz,çok yatay bir oyuncakla iyi sonuç alamazsınız.Eğer oyuncak tek bir renk olsun istiyorsanız,kullanacağınız tüm oyuncakların rengini kesme işleminden önce sprey boya ile değiştirebilirsiniz.Doğal renginde kullanmak da çok hoş bir görüntü veriyor elbette.

2.İnce bir testere veya keskin bir bıçak yardımıyla,oyuncağınızı ortadan ikiye düzgün bir şekilde kesin.Eğer kesimde hatalar olursa zımparalayarak düzeltin,aksi takdirde uygulama yapacağınız tabakta eğim olacaktır ve içerisine ürün yerleştiremezsiniz.

3.Oyuncağın alt parçasını ,tabağınızın altına bakacak şekilde yapıştırıcı ile sabitleyin.(Silikon yapıştırıcılar da çok iyi tutuyor)

4.En alta oyuncağın alt ksımı,sonra tabak ve en üste oyuncağın üst kısmı olacak şekilde bir sıralama ile ürünleri yapıştırın.

5.Sıkıca tutması içi bir kaç saat bekleyin,sonrasında içine küçük pastalar,meyveler dizebilirsiniz.

Şimdi de katlı sunum tabağını hazırlayalım:

1.En alta ölçüsü en büyük olan tabağımızı,zemin olarak hazırlayalım.Üzerine kupa bardağımızı koyalım,altına yapıştırıcıyı sürüp, bir süre sıkıca bastıralım ve sabitleyelim.

2.Yukarı ikinci katı çıkarken kullandığımız tabak ölçüleri küçülmeli,ve sunum tabağımızın direği olarak bu sefer yumurtalık kullanıyoruz.Gene parçaları güzelce yapıştırın.

3.Son katımızı,üçüncü katımızı da aynı şekilde kupa altlığımız olan tabağı ve yumurta kalıbımızı ,olmak şeklinde yapıştırıyoruz.En son kata,tabakların en küçük boyutlusunu koyuyoruz.

4.Kurumasını bekledikten sonra ,oyuncaklı sunum tabaklarımız ve katlı sunum tabaklarımız hazır.

Tabakların aynı model ve renkte olmaları gerekmiyor,takımı bozulan parçaları boyayarak da kullanabilirsiniz.

Bu çalışmaları özel günlerde,masa süslemelerinde veya hiç bir özelliği olmasa da günün,çocuğunuzun yemek yemesini sağlamada kullanabilirsiniz:) Yeni kahvaltı takımınız olarak da kullanabilirsiniz. Masalarınız renklenecek,yemek yemek ,bir şeyler atıştırmak daha keyifli hale gelecektir.

Bu çalışmaları sadece mutfakta kullanmak zorunda da değilsiniz elbette,banyoda küçük sabunlarla çok şık ve işlevsel olacaktır.Çocuk odasındaki küçük oyuncakları da içinde muhafaza edebilirsiniz.

Keyifli Sofralar 🙂

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..