Okullarda cezalandırma var. Eskiden çocuklar derste çok konuştuğunda 20 dakikalığına sırtları sınıfa dönük bir şekilde ayakta bekletilirlerdi.

Farklı öğretmenler, uslu durmayan öğrencilerini cezalandırmak için farklı yöntemler kullanırlar. Önemli olan çocuğa fiziksel veya psikolojik açıdan zarar vermek değil yaptıkları hatadan ders almalarını sağlamaktır.

Nancy Gonzales, 11 yaşındaki kızı okuldan eve döndüğü sırada ellerinde tuhaflıklar farketti. Gerçeği öğrendikten sonra hemen harekete geçti.


Nancy’nin 11 yaşındaki kızı Michelle, okuldan eve döndüğünde ellerinde kızarıklıklar vardı. Nancy kızına ne olduğunu sorunca asla tahmin edemeyeceği cevabı aldı.

Aktarılanlara göre iki beden öğretmeni çocuklara ‘bear crawl’ adı verilen, dizler hiçbir şekilde yere değmeden iki el ve ayağın aynı anda yere temas etmesi ile gerçekleştirilen hareketi yaptırıyormuş.


Bu hareket profesyoneller tarafından da kullanıldığından dikkatli yapılması halinde elbette çocuklar için yararlı. Fakat o gün beden öğretmeni son derece sıcak olan havanın kızdırdığı asfalt zeminde çocuklara bu hareketi yaptırmış.

Emniyet müdürü Adam Marsh daha kapsamlı araştırma yapılabilmesi için çocuk koruma hizmeti görevlileriyle iş birliği yaptıklarını söyledi.


Kızgın asfaltta yapılan hareket sonucunda birçok çocuğun avuç içleri yandı, soyuldu ve vücudunun bazı yerlerinde morluklar oluştu.

KXAN News’ten aktarılanlara göre, başmüfettiş Paul Michalewicz çocukların durumlarıyla yakından ilgilendiklerini söylemiş.

Olaya dair haberi hemen izleyin:

Bir cezalandırma türü olarak ekstra ev ödevleri vermek bile çoğu kişi tarafından eleştirilirken çocuklara asfaltta böylesine işkence etmek akıl alacak iş değil. Çocukların ebeveynlerin şikayetlerinden vazgeçmemeliler.

Siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Okullarda çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi için paylaşın!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..