Öksürük ve bronşiti tarihe karıştıran ve sadece 3 malzemeyle hazırlanan müthiş tarif : Muz ve su karışımının öksürüğe karşı mucizeler yaratan doğal bir şifa olduğu kanıtlandı. Söz konusu karışım, kalıcı öksürük ve bronşit tedavisinde test edildi ve yetişkinlerin yanı sıra, özellikle çocuklarda inanılmaz etkili olduğu görüldü.

BOĞAZ AĞRISI VE ÖKSÜRÜK ŞİKAYETİNİZ VARSA :

Gayet lezzetli, süper sağlıklı ve midenize de oldukça faydalı. Eğer çocuğunuz boğaz ağrısı ve öksürükten şikayetçiyse, hemen bu harika doğal ilacı deneyin. Gerçekten işe yarıyor ve hazırlaması da çok basit ve kolay.

ÖKSÜRÜĞE KARŞI MUZLU TARİF

MALZEMELER

2 ORTA BOY OLGUN MUZ( TERCİHEN BENEKLİ OLANLARDAN)

2 SU BARDAĞI KAYNAR SU

2 YEMEK KAŞIĞI BAL

NOT

Eğer bal kullanacaksanız, balı karışım biraz soğuyunca ekleyin, çünkü bal yüksek sıcaklığa maruz kalınca besin değerini kaybeder.

HAZIRLANIŞI

1. İlk önce muzları soyun ve bir kaşık veya çatal yardımıyla püre haline getirin. Tercihen plastik veya ahşap kaşık/çatal kullanın ki muzlar kararmasın.

2. Ardından muz püresine şekeri ilave edip iyice karıştırın. Karışımın üzerine kaynar suyu ekleyin ve kabın üzerini örtüp yarım saat bekletin. Yukarıda da belirtildiği gibi, eğer şeker yerine bal kullanıyorsanız, balı karışım hafif soğuduktan sonra ekleyin.

3. Son olarak (bu aşama isteğe bağlı) karışımı süzgeçten geçirin.

TÜKETİM

Karışımı ısıtın ve günde dört defa tüketin (yaklaşık 100 ml). Her gün yeni karışım hazırlayın. Öksürüğünüz, ilaç kullanmanıza gerek kalmadan birkaç gün içinde geçecek.

AYRICA BRONŞİTE İYİ GELEN BESİNLER

Bronşit rahatsızlığı bulunan kişiler sık öksürük ile karşı karşıya kalırlar ve bu durum oldukça rahatsız etmektedir. Kimi zaman kısa sürede geçen bronşit rahatsızlığı kimi zaman uzun sürmekte daha can sıkıcı hatta sağlığı zorlayıcı bir hal almaktadır. Bronşit aynı zamanda ateş ve boğaz ağrısına da sebep olabilmektedir. Bronşitin çok şiddetli olmadığı doktor kontrolünde tedavi olunmanın gerekmediği durumlarda sağlıklı ve doğru beslenmeyle bronşitin olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkündür. Bu sebeple bronşit hastalığının vücuda olan etkilerini azaltmak ve bronşit hastalığından bir an evvel iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla sağlıklı beslenmeye büyük miktarda önem vermek gereklidir.

NANE

Nane özellikle yemeklere tat vermesi amacıyla sıklıkla ilave edilen fakat lezzetinden öte insan sağlığına yararları ile de bilinen bir bitkidir. Bilindiği üzere nane ferah bir lezzete sahiptir. Bu yönüyle bronşlarda meydana gelen rahatsızlıklara çokça iyi gelmektedir. Nane bronşit hastalığını direkt olarak tedavi edemese de bronşit hastalığı sebebiyle meydana gelen birtakım rahatsızlıkları önlemede ve hastaları rahatlatmada oldukça etkili bir yiyecektir. Naneyi bronşit rahatsızlığı yaşadığınız dönemde ve bronşitin olumsuz etkilerini azaltmak için çeşitli şekillerde tüketebilirsiniz. Bu yöntemlerden bir tanesi nanesi sade olarak tüketmektedir. Oldukça ferahlatıcı bir lezzeti olan nane sade olarak da tüketilebilir. Bunun yanı sıra yemeklere ve salatalara ilave edilerek vücuda alınabilmektedir. Ayrıca naneyi kaynatıp nane çayı olarak tüketmeniz de mümkündür. Dolayısıyla bronşit rahatsızlığınız bulunuyorsa düzenli olarak nane tüketerek vücudunuzu ve bronşlarınızı büyük ölçüde rahatlatabilirsiniz.

SARIMSAK

Sarımsak insan sağlığında bir nevi her derde deva şifalı bir besindir. Keskin kokusuna rağmen oldukça lezzetli olan sarımsak bu faydaları sebebiyle uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmekte ve insanlar tarafından da sıklıkla tüketilmektedir. Sarımsak bakteriler üzerinde ve viral enfeksiyonlarda oldukça etkili bir besindir. Sarımsak içeriğinde bulundurduğu quercetin adlı madde sayesinde akciğerlerde meydana gelen iltihapları önlemede bununla birlikte de bronşite oldukça iyi gelmektedir. Dolayısıyla eğer ki bronşit rahatsızlığınız bulunuyorsa normal tedavinizin yanında düzenli olarak sarımsak tüketerek iyileşme sürecini hızlandırmanız mümkün olabilmektedir.

MANTAR

Oldukça lezzetli bir besin olan mantar pek çok farklı yemeğe çok yakışmasıyla iyi bilinmektedir. Ancak maalesef ki mantarın insan sağlığı ve insan vücudu için faydaları insanlar tarafından tam olarak bilinememektedir. Oysa mantar da oldukça sağlıklı bir besin olarak geçmektedir. Mantar arasında özellikle shiitake, reishi ve maitake mantarları akciğerlerin iyileşebilmesinde oldukça büyük ve güçlü bir rol oynamaktadır. Vücudun bağışıklık sistemine de katkıda bulunan bu mantarlar hastalıkların tedavisinde büyük bir öneme sahiptir. Bu sebeple eğer ki siz de bronşit rahatsızlığı yaşıyorsanız belirli miktarda bu mantarlardan tüketerek sağlığınız ve de bronşit rahatsızlığınızın bir an önce iyileşebilmesi için oldukça faydalı bir iş yapmış olacaksınız. Bilindiği üzere mantarlar pek çok farklı şekilde tüketilebilmektedir. Mantarları isterseniz tek başına çeşitli pişirme yöntemleri ile pişirerek tüketebilir, isterseniz de bazı uyumlu yemeklerin içerisine ilave ederek yiyebilirsiniz.

ZENCELİF

Tadı hafif acımtırak ve keskin olan zencefil insan sağlığı için oldukça yararlıdır. Ancak zencefilin insan vücudundaki birincil faydası solunum yolları üzerindeki etkisidir. Bilindiği üzere zencefil de boğazda ferahlatıcı bir etki bırakmaktadır. Bu etki aslında tesadüf değildir. Çünkü zencefil bronşlara çok iyi gelmektedir. Özellikle zencefil kuru öksürüğü ortadan kaldırmak için ve balgam söktürücü olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden eğer bronşit rahatsızlığınız bulunuyorsa zencefil tüketmelisiniz. Bronşit rahatsızlığınız sırasında zencefil tükettiğinizde ne kadar rahatladığınızı ve zencefilin ne kadar hızlı etki ettiğini göreceksiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..