Mobilyalarınıza Bakış Açınızı Değiştirin Mobilyalarınız Değişsin , kullanmadığınız, formunu ,rengini ,modasını ya da  işlevselliğini yitirmiş bir mobilyayı, farklı bir bakış açısıyla yeni mobilyalar haline getirebilirsiniz. Her şey ilk var olduğu şekliyle kalmak zorunda değil, ya da odadaki her mobilya birbiriyle renk uyumu sağlamak zorunda değil, bazen uyumsuzluklar içinden o kadar güzel bir ahenk  çıkar ki ,inanamazsınız.  İşte tüm bunları onaylayan Harika Projeler, umarım hepinize ilham kaynağı olur.

TABURE NEDEN TERS KULLANILMASIN Kİ? 

Ters çevirdiğiniz taburelere tekerlekli ayaklar çaktıktan sonra, altı dikili bez parçalarını ,kumaş ya da ip yardımıyla sabitleyip,hem mobilyanıza yeni bir form vermiş hem de içerisine eşya koymanıza olanak sağlamış olursunuz.

ESKİ BİR KARYOLADAN ,HARİKA BİR RETRO BANK

İnanmak çok zor, ama sadece şekil ve renk değişikliği, bu eski karyolayı evinizin en güzel mobilyaları arasına koymanızı sağlayabilir. Bankınızın genişliğine karar verdikten sonra, karyolayı kesiyor, kalan diğer tahtaları üzerine enlemesine sabitliyoruz. Amaç iki ayrı köşelerdeki başlıkları ,birbirine yakın hale getirip ,oturma alanı sağlamak. Sonrasında istediğimiz renge ister boya tabancası ile ister fırça ile boyuyoruz. Özellikle bu fotoğrafta olduğu gibi Ahşap Eskitme tekniğiyle boyama yaparak, hem mobilyanızın geçmişini korur hem yeniliğini vurgulayabilirisiniz. HARİKA !!!

KAPI YA AÇILIR YA KAPANIR , PEKİ YA ASILIRSA ?

– İŞTE O HARİKA OLUR !

Menteşelerinden çıkardığınız kapıyı, yanlamasına asarak, harika bir duvar çerçevesi ve aynı zamanda vestiyer elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken, duvara büyük boy dübellerle sağlam askı aparatlarını yerleştirerek ,kapıyı asmanız. Aynı ölçülerdeki fotoğraflarını içini yerleştirerek duvar çerçevesi ve ,eğer evinizin giriş kısmında kullanacaksanız, üzerine takacağınız bir kaç askılıkla  bir vestiyer sizin olabilir.

KİTAPLIK RAFINI  YAN ÇEVİRİN ; OTURAK, DEPOLAMA ALANI, OYUNCAK DÜZENLEYİCİ, ERZAK DOLABI, SAKLAMA RAFI 🙂 NE DİLERSENE ÇEVİRİN

Dik bir kitaplık rafını, yan çevirerek çok daha fonksiyonlu ve şık bir mobilya elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken ,ayaklık çakmak, her bölümün içerisine ister sepetler yerleştirerek kullanım alanı sağlamak, isterseniz de uygun boyutta kapaklar takmak. Altta eşyalarınızı, stoklarken ,üzerine yerleştireceğiniz rahat bir sünger ve minderlerle ,yeni bir oturum alanı elde edebilirsiniz.

ESKİ BİR ÇEKMECEDEN , YENİ BİR PUF

Kim der ki; ayaklarınızı çekmeceye rahatça uzatıp dinlenesiniz? İşte ,farklı bakış açıları, eşyalarının olabilecekleri farklı formları da görmemizi sağladıklarında, birçok eşyayı  daha işimize yarar şekilde kullanabiliyoruz. Altına çakacağınız ayaklar ve üzerine koyacağınız bir minderle çekmece ,rahat bir pufa dönüşebilir.

 

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..