Çocuk yetiştirmek gerçekten bir sanattır, her anne maalesef iyi çocuk yetiştiremiyor, uzmanların üzerinde ısrarla durduğu 10 uyarı

Kız Çocuğu Yetiştiren Annelere 10 Öğüt
Çocuk yetiştirmek gerçekten bir sanattır, her anne maalesef iyi çocuk yetiştiremiyor, uzmanların üzerinde ısrarla durduğu 10 uyarı. Anneler lütfen bu uyarılara dikkat ederek kız çocuklarınızı yetiştirmeye dikkat edin.
1. Kızınızın bir ömür gözlerinin hep sizin üzerinizde olduğunu , sizin onayınıza ve kabulünüze çok ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Siz kızınızın modelisiniz, modele bakacak ve kendisini inşaa edecek.
2. Kızınızla ilişkinizi bağlarınızı her durumda güçlü tutun. Onaylamadığınız bir davranışı yapsa dahi her durumda hemen tepki vermeden sonuna kadar dinleyin.
3. Kızınıza karşı ağzınızdan çıkan sözlere çok çok dikkat edin. Kız çocukları annelerine meydan okumayı severler. Terbiyesiz dediğiniz kızınız kısa sürede ne kadar terbiyesiz olduğunu size ispatlayacaktır.
4. Kızınıza yaşına uygun 3 yaşından itibaren sorumluluklar verin.
5. Kızınızla hiç bir zaman koalisyon oluşturarak kızınız hakkındaki gerçekleri babasından gizlemeyin. Kızınızı babasından uzaklaştırıp yalnızlaştırarak diğer erkeklerin dünyasına itmeyin….
6. Kızınıza her baktığınızda onun bir anne olacağı gerçeğini ve bu kız çocuğundan doğacak nesiller olacağı gerçeğini aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden bu kızın gönlüne , zihnine ve ruhuna neler kattığınıza çok çok dikkat edin.
7.Kızınızdan sizin hayallerini gerçekleştirmesini beklemeyin.


8.Kızınızı dinlemek için daha çok zaman ayırın. Bugünlerde ayırmadığınız zamanları gelecekte kızınız problem davranışlarıyla uğraşmanız için sizden bu zamanı yeniden isteyecektir.
9. Kızınıza iffetli olmanın anlamını anlatın ve bunu baskı yapmadan hissettirin.
10. Kızınızı gelecekte yaşayacağı anlara hazırlayın fakat çok fazla öğüt vermeyin. Unutmayın o kendi yolunu yaşayacaktır.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
1
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..