Birçoğumuzun temizlik yaparken ,ciddi solunum sıkıntıları,nefes darlığı, göz kızarıklığı gibi,Kimyasalların bizlere temizliğe ek olarak sunduğu zararlı kalıntılarını yaşadığını  biliriz. Biliriz ancak iyi bir temizlik yapmak için,bu Kimyasal ürünleri kullanmaktan da vazgeçmeyiz.

Kullandığımız birçok kimyasal seyreltilmiş haldedir ve çoğu içinde hala çok zararlı birçok kimyasal içerir. Bunlar ile temizlik yaparken, kendinizi zehirli gazlardan koruyabilmeniz için bir gaz maskesi giymek isteyebilirsiniz.

Eğer bunu daha önce akıl etmediyseniz, uygulayın ve hayatınız daha da kolaylaşsın. Bu esnada elbet daha az zehirli gaza da maruz kalmış olursunuz. Paranızı cüzdanınızda tutmak ve fayanslarınızı bu temizlik malzemelerinden daha iyi bir şekilde temizleyebilmeniz için yüzünüze zehirli gazlar salgılamayan doğal bir tarifi sizinle paylaşıyor olacağız.

Malzemeler

  • Yarım bardak karbonat
  • 1 çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
  • Çeyrek bardak hidrojen peroksit

Hazırlık

Karbonat, sıvı bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksidi küçük bir şişede karıştırın. Karbonat, fayanslar arasındaki lekeleri ve su birikintilerini çıkartacak ve hidrojen peroksit ise bunların tamamını temizleyerek, tekrar beyazlaştıracaktır.

Kullanımı

Derinlemesine temizlik isteyen fayanslar üzerine bu karışımı uygulayın ve 5-10 dakika bekleyin. Bu, biriken tüm kirleri ve su birikintilerini temizleyecek ve ovarak temizlediğinizde, fayanslarınızın yeniden bembeyaz olmasını sağlayacaktır. Eğer çok inatçı lekelere sahipseniz, karışımı ıslak bir süngere dökün ve fayansları ve tuvaleti bu sünger ile temizleyin.

İlgili alanları ovduktan sonra su ile durulamanız da yeterli olacaktır. Eğer uygulamanız sonucunda kalan kirler olursa, aynı işlemi birkaç sefer tekrarlayarak, tamamından da kurtulabilirsiniz.

Tüm lekelerden kurtulduktan sonra, fayanslarınız ve karolarınız olması gerektikleri gibi harika görüneceklerdir. Eğer çok ovalama yapmak istemiyor veya buna vakit harcamak istemiyorsanız, yapabileceğiniz bir şey daha bulunuyor. 1’e 1 oranında su ve sirkeyi birbirine karıştırın ve tüm banyonuza bu karışımı püskürterek uygulayın.

Karışımın oranını 1-1 yapmanız çok önemlidir, aksi halde işe yaramayabilir. Tüm banyoya veya ilgili alanlara karışımı uyguladıktan sonra, duş başlığını elinize alarak, karışımı akıtınız.

Aynı zamanda koruma sağlayan bu karışımı her gün uygulamanıza gerek yoktur, haftada 2 veya 3 sefer uygulamanız, oldukça büyük bir fark yaratacaktır. Bu sayede, temizlik için ayırmanız gereken enerji ve vaktinizi sevdiklerinizle geçirebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..