Ağlamak ve Kilo Vermek ! Birbirine Bağlantılı Olduğunu Biliyor muydunuz ? Çoğumuz moralimiz bozukken , kötü bir haber aldığımızda veya kimi zaman fazla duygusal hassas olduğumuz dönemlerde ağlama ihtiyacı duyarız.

Peki tüm bunların kilo vermek için iyi bir yöntem olduğunu biliyor muydunuz?

Araştırmalar, Ağladığımızda stres hormonu olan kortizon , duygularımızın arttığı anlarda üretildiğini ve Kortizon dışa çıkarılmadığı durumlarda ise karın yağının artmasına sebebiyet verdiğini gösteriyor.

 Ağladığımız zaman , vücuda stres hormonlarını ve ilgili toksinleri serbest bırakmak için bir çıkış yolu bulmuş oluyoruz, sizce de çok ilginç değil mi ?

Göz yaşı 3 türlü oluyor : Refleks Duygusal ve Bazal . Kilo vermemiz için etkisi olan ise Duygusal olanı yani acı ,hüzün varsa kilo verme olasılığınız artıyor.
Çünkü Kortizon dışa atımı yapmış oluyoruz ve bunun için en uygun saat akşam 7 ve 10 arası, kortizon en yüksek bu saat aralığında etkili ediyor.

Ağlamak ve Kilo Verme Bağlantısı Araştırması :

Bir biyokimyacı olan Dr. William Frey

buy levitra cheap

, yaptığı bir araştırmada refleks gözyaşlarının yüzde 98 sudan oluştuğunu buldu. İlginç durum geliyor ;  duygusal gözyaşları test edildiğinde ise  , gözyaşları sadece su değil aynı zamanda stres hormonları da içeriyor. İşte bu araştırma , ağlayarak vücuttaki stres ve çıkarttığı toksini dışarı bırakabiliyoruz.
O halde artık ağlamanın ,kortizonu dışarı atabilmek için ve dolayısıyla yağlardan kurtulabilmemiz için güzel bir yöntem olduğunu biliyoruz.

Ağlamayın ama illa ağlanacaksa bilin ki onun da güzel bir dönüşü var. İstediğiniz kiloya sağlık ve huzurla gelebilmeniz dileğiyle, Sevgiler.

Daha fazla zayıflama tüyosu almak sağlıkla kilo vermek için diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz. Salatalık Diyeti ile 3 günde 5 kilo verebilirsiniz . Uykuda kilo verme yolunu öğrenebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..