Kullanmak istediğiniz objelere uygun renkteki plastik kaşıkları, saplarından kopartarak , çiçek modelleri elde edebilirsiniz. Bu çiçekleri ister vazo içine kullanarak ,isterseniz vazo üzerine yapıştırarak yeni dekoratif süsler elde edebilirsiniz.
MALZEMELER:

Plastik kaşık, Silikon Yapıştırıcı, Boncuk , Çakmak , Mum
Kırmızı renkteki plastik kaşıkları, mum yardımıyla,saplarından ayırdım, her bir kaşığın önce kenarlarını yaktım,sonra birbirlerine ısı etkisiyle yapıştırdım.Burda dikkat etmemiz gereken,ısıyı uygular uygulamaz birbirine yapıştırmamız,aksi halde tutmuyor. Her ihtimale karşı da ,bir kasede su bulundurun. Sap kısımlarını yaktıktan sonra da ,oluşturduğumuz çiçeklere gene ısı etkisiyle yapıştırdım. Çiçeklerimin ortasına, kırık boncukları silikon yardımıyla yapıştırdım.Ve bardağımın içine misina iplerine geçirdiğim boncuk süslememi yerleştirdikten sonra ,şık bir obje elde ettim.

Kırmızı vazom için ise, beyaz kaşıklar kullandım,aynı işlemleri uyguladım ,ancak bu kez sap kısımları, çiçeğin dallarını oluşturması için yaktım ve silikon yapıştırıcı ile vazoma yapıştırdım.

Maliyeti çok düşük bu çalışmamda ,sadece plastik kaşık,yapıştırıcı ve biraz boncuk kullandım. Ama sonuç oldukça güzel oldu.Süslemede ,yakma yöntemi, oldukça pratik,hızlı ve iyi sonuç getirdi.

Yapılışını videoda izlemeden gitmeyin..

 
 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..