Alışveriş fişlerinden plastik oyuncaklara ve konserve ürünlere kadar birçok üründe Bisfenol A maddesi yer alıyor. Her alışveriş yapan, fişler aracılığıyla BPA’ya maruz kalabiliyor. Fakat en büyük tehlike altında olanlar kasiyerler.

BPA içeren ürünlerin, sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi bozuklukları, nörolojik sorunlar, obezite, hiperaktivite, kalp hastalığı, meme kanseri, kısırlık gibi rahatsızlıklara da sebep oluyor.

Alışveriş fişinden plastik oyuncaklara kadar birçok ürünün içinde bulunan Bisfenol A maddesi kanserden davranış bozukluklarına kadar birçok hastalığa neden oluyor. Alışveriş yaptıktan sonra, bankamatikten para çektikten sonra alınan makbuzlar, plastik şişe içerisinden içmiş olduğumuz sular, konserve ürünlerin dışında yer alan ambalajlar son derece zararlı olan plastik, naylon, polyester, bisfenol a gibi maddelerden yapılıyor.

Deriye direk temas etmemeli
Yapılan araştırmalara göre Bisfenol A maddesi deriye direk olarak temas ettiğinde çeşitli kanser türlerinin oluşmasına neden oluyor. Son dönemlerde kanser hastalıklarının çoğalması ve çeşit çeşit tehlikeli, ölümcül hastalıkların da meydana gelmesine şaşırmamak gerek.

Bisfenol A maddesi şu rahatsızlıklara da sebebiyet veriyor:

Meme kanseri, Prostat, kalp hastalıkları, karaciğer ve enzim bozuklukları, diyabet gibi rahatsızlıklar.
BPA’ya maruz kalan anne karnındaki ceninler ve çocuklarda büyüme ve davranış bozuklukları.
Erkeklerde meydana gelen üreme bozuklukları ve kısırlığa sebebiyet verebilmektedir.
Bu sebeplerden dolayı kasa fişlerine temas ettikten sonra mutlaka ellerinizi yıkamalısınız, fişlere dokunduktan sonra ellerinizi yıkamadan asla bir şeyler tüketmemelisiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..