Kalp krizi riskini ve damar tıkanıklığını azaltmada en etkili besin olan narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devasıdır ayrıca ilaçlar kadarda etkilidir. En doğal alternatiftir. Yani taze sıkılmış nar suyu ile damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini minimuma indirmek mümkündür.


Nar ekstresinin, damarlarda biriken yağlı tortuları parçaladığı, kroner atar damar kalınlaşmasını ve damar sertleşmesini önlediği bileşenlere sahiptir.

YAPILAN ARAŞTIRMALARDA NAR SUYUNUN FAYDALARI ŞÖYLE SIRALANMIŞTIR

Damarlarda plak birikimin azaltır. – Oksidatif stresini önler.- Kemikokkin, atar damarlardaki iltahaplanmayı yapan kimyasal bileşeni parçalar.- Kalp kasında lipidlerin birikimini azaltır.- Kalp büyümesini engeller.- EKG anormalliklerini önler.

Nar suyunu düzenli olarak tüketenlerde , ters karotis arter stenozu yani şah damarı tıkanıklığını bir yıl içerisinde % 29 azalttığı görülmüştür. Bu oran ilaçlar kadar etkili bir başarıdır. Kolesterol seviyesini düşüren statin ilaçlar vardır fakat nar suyu bu ilaçlara en doğal alternatiftir. Yani taze sıkılmış nar suyu ile damar tıkanıklığı ve kalp krizi riskini minimuma indirmek mümkündür.

NARDA BULUNAN VİTAMİN MİNERAL VE BİRLEŞENLER NELERDİR ?

1 fincan nar tanesi 144 kalori, 7 gram psa 3 gram protein, bolca C ve K vitaminleri, folat ve potasyum içerir. Nar ayrıca serbest radikallerin neden olduğu zararları önleyen güçlü bir antioksidandır. Peki nar ve nar suyunu bu kadar etkili kılan madde nedir? Cevap verelim : Punikalinler! Punikalinler nar suyunda, nar kabuğunda ve çekirdeklerinde bolca bulunur. Nara süper güçlerini veren bu kimyasaldır. Peki nar neden bu kadar etkili ? Süper güç yapan bileşen ney?

NAR SUYU NEYE İYİ GELİR

Vücuttaki iltahaplanmalar için, kalp hastalıkları için, kanser ve tip 2 diyabet için, Alzheimer ve obezite için bol bol nar yiyin ve suyunu tüketin. 150 ml nar suyu iki hafta içinde tansiyonu düzenler ve normale düşürür. Kalp krizi ve inme riskini azaltır. Vücuttaki pek çok bakteri ve mantar ile savaşır ve vücudu adeta temizler.

NAR SUYU YAPILIŞI

Doktorlar günde 1 bardak düzenli olarak içilmesini öneriyorlar. Biz de size maddi imkanınıza göre tüketmenizi öneriyoruz ve yapılışına geçiyoruz. Narı kabuklarından ayırın ve tanelerini mixerden geçirin. Çekirdekleri iyice parçalanana kadar yani içerken ağza gelmeyecek kadar küçülene kadar öğütmeye devam edin.
Daha sonra bardağa doldurmadan önce süzgeçten geçirin ve damak zevkinize göre su ekleyin.Kimilerimiz nar suyunu seyrek sever kimilerimiz de yoğun içmeyi tercih eder.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..