Kolaylıkla yapabileceğiniz ,eğlenceli ve güzel bir çalışma. Dilediğiniz odada ,dekoratif obje olarak kullanacağınız, Kağıt Şelale yapımı için gerekli malzemelerimiz ve yapım aşamasına bakalım.Gazete veya Kağıtları bu şekilde kullanma yöntemini öğrendikten sonra birçok farklı çalışma yapabilirsiniz; sepet – vazo veya süs malzemeleri yapabileceğiniz diğer çalışmalar arasına girebilir.

GEREKLİ MALZEMELER:

*Gazete

*Tutkal

*Boya – Fırça

*Silikon ve Silikon Tabancası

*Boş Rulo

*Karton

YAPIM AŞAMASI:

♥ Gazeteleri şeritler halinde kesin. İnce bir çubuk (mil-şiş-çöp) yardımıyla sarın. İnce uzun yuvarlak hatlı çubuklar elde edeceksiniz. Yassılaştırmak için, üzerine bastırın. Yeterli sayıda parçalar elde ettikten sonra,Şelalenizi oluşturacak kaseleri yapmaya başlayabilirsiniz.

♥  Şeritlerinizi,iç içe geçirmek için uç kısmına Tutkal sürün ve daha uzun şeritler elde edin. Kaselerinizi oluşturmak için yuvarlayın. Orta kısmına parmağınızla bombe verin ve sabitlemek için Tutkal sürün ve kurumaya bırakın.

♥  Kuruduktan sonra Su Bazlı herhangi bir boya ile renklendirin.  Taban kısmı için iki kartonu yuvarlak şekilde kesin ve birbirine yapıştırın. Etrafına bir ip veya dantel yapıştırın,boyayın.

♥  Taban hazır ,kaseler hazır,boş ruloyu da boyadıktan sonra geriye kalan tüm parçaları yapıştırmak. Silikonları kaselerden su akarcasına bir görüntü oluşturmak için kullanıyoruz, yukarıdan aşağıya silikon sıkarak bunu sağlıyoruz. Dilerseniz taban kısmına taşlar,küçük objeler yapıştırabilirsiniz.

Artık Şelaleniz Hazır.

İyi Eğlenceler 🙂

 DİLERSENİZ BU ÇALIŞMANIN YAPIM VİDEOSUNU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ !!!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..