Yataklarınızda barınan zararlı canlılardan kurtulmak, temiz olmasını sağlamak, lekelerden arındırmak , kötü kokulardan kurtulup, ferah uykulara geçiş yapmak bu yöntemle oldukça basit. Bu doğal yöntemle , zararlı kimyasalları solumak ve solutmak zorunda kalmadan, evinizde bulunan birkaç basit malzeme ile istediğiniz temizliğe ulaşabiliyorsunuz. Yazıyı yazmadan önce ,bizzat uyguladım ve dün temiz, mikropsuz , mis gibi kokan yatakta gönül rahatlığı ile uyudum.

GEREKLİ MALZEMELER:

*Kabartma Tozu

*Sirkeli Su

NASIL YAPARIZ ? 

  • Yatağın üstüne Kabartma Tozunu serpin ( 2 kişilik yatak için 4 küçük paket kullandım,biliyorsunuz fiyatı oldukça düşük )

  • Yarım saat sonra, boş bir cam-sil şişe içine su – sirke karışımı hazırlayıp, kabartma tozunu döktüğüm yerlere sıktım.

  • Kabarcıklar çıktığını göreceksiniz, yarım saat kadarda böyle beklettim.

  • Nemli bir bezle yatağa tüm malzemenin nüfuz etmesini sağladım, çok bastırmanıza gerek yok , kiri bezinizle alabiliyorsunuz.

  • Elektrik süpürgesinin, yatak ve koltuk temizliği için kullandığım başlığını takarak süpürdüm. ( yakından bakınca, dikişlerin içinde biriken tozların,kirlerin ne kadar çok olduğunu fark ettim ,süpürgeye kabartma tozlarıyla beraber kolayca bu kirler de geldi )

  • Nemli bezle tekrar sildim, 3- 4 saat havalandırmak için beklettim  ( tamamen lekelerin geçmediğini düşündüm ama biraz daha beklediğimde gördüm ki lekeler geçti , çok tuhaf ama bekledikçe daha temiz oldu sirke uçurdu sanki kalan son lekeleri de 🙂 )

  • Tüm bu işlemlere sabah başlayın , kapı pencere açık kalsın.

Temizlik firmasına vereceğim para cebime? kaldı , ne kullanacaklar? ,acaba saat kaç uygun gelmeleri için?, kaç saat beklememiz lazım..?. tüm bu sorunlarda ortadan kalktı elbette . Evimdeki malzemelerle, kendi uygun saatlerimde , bedavaya yakın bir maliyetle hallettim 🙂

Yatağınızı havalandırmayı , aylık düzenli temizliğinizi yapmayı ,unutmayın eğer leke yoksa,sadece kabartma tozu döküp ,yarım saat  bekleyin ve elektrik süpürgesi ile çekin, hem zararlı organizmalar,ölü deriler hem de kötü koku kolayca geçecektir.

Umarım siz de bu basit ve işe yarar yöntemi dener ve memnun kalırsınız !!!Sevgiler !!!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
1
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..