Tüm gün çocuklarınızın peşinde olursunuz,gözünüz hep üstlerindedir.Ancak birkaç dakika bile başlarına dert almaya yeterli oluyor bazen.

Bu haberde çocuğu ölümden dönen bir annenin diğer ebeveynleri uyarmak için bir paylaşımında bahsediyoruz.

Çocuklarınızı uzun uğraşlar sonunda uyuttuktan sonra odalarından ayrılmadan son bir kez suratlarına baktığınız anı hiçbir şeye değişmezsiniz, biliyorum. Ancak, kapı kapandığında hiç beklenmedik şeylerle karşılaşabilirsiniz. Buna verilecek bir örnek de, eğer beşiğinin yastıkları yumuşak ve beşiğin köşesinde biraz da olsa boşluk varsa, bebeğinizin burnu araya sıkışabilir ve nefessiz kalıp hayatını yitirebilir.

Bir diğeri de iki beşiği yan yana koymaktan ötürü kaynaklanabilir. Üç çocuk annesi ve Arizona’da yaşayan Alison Johnson ikizlerinin odasına girdiğinde içler acısı durumla karşılaştı.

Birçok ikiz annesinin yaptığı gibi Alison da ikizlerinin beşiklerini bitişik olarak yerleştirdi. Bir sabah ikizlerini kontrol etmeye gittiğinde ise ölene dek aklından çıkmayacak olan kabus gibi bir olayla karşılaştı.

Beşiklerinin birbirine yakınlığı ve aralarındaki az boşluk nedeniyle Alison’ın erkek bebeği neredeyse iki beşiğin arasına kafasının sıkışması az kalsın ölüyordu. Alison, Facebook’taki gönderisinde şunları paylaştı: “Yıllarca düşünsem bir bebeğin bu tür bir şeye maruz kalacağı aklıma gelmezdi.” Alison’ın gönderisinin devamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

İkizleri olan ve ikizlerinin yataklarını yan yana koyan birçok anne tanıyorum. Bu nedenle onları olası bir tehlikeye karşı uyarmak istiyorum.”

Bu sabah Caleb’i beşiğine yatırdım. Kısa bir süre sonra ağladığını duydum. Hemen ardından odasına kontrol etmeye gittim.”

“Caleb beşiğin kenarında doğru tırmanmış ve Libby’nin beşiği ile kendi beşiği arasına kafasını sıkıştırmış. Vücudu araya girmiş ama kafası oradan geçememiş. Minik kollarıyla bütün enerjisini kullanarak oradan kurtulmaya çalışmış. Eğer yorgun olsaydı muhtemelen enerjisiz kalarak orada asılı kalıp ölecekti.”

“Daha korkuncu da

, genelde çocuklar uyuduklarında duş alırım. Eğer o gün duş almak için banyoya girseydim, muhtemelen oğlum nefessiz kalıp ölecekti. Yıllarca düşünsem bir bebeğin bu tür tehlikeyle karşı karşıya kalacağı aklımdan bile geçmezdi.

“Çocuklarının yataklarını benzer şekilde koyan anne-babaları tanıyorsanız, lütfen gönderiyi onlarla paylaşın. Bugün zamanında yetişmeseydim, bebeğimin başına gelecek felaketi düşünmek bile istemiyorum. Hala şok içindeyim. Onu orda asılı gördüğüm anı ömrüm boyunca unutmayacağım.”
Küçük bebeği olan sevdiklerinizle haberi paylaşmayı,onları da olası felaketlerden korumayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..