Michael Sheridan adlı genç adam, dişlerindeki ağrı sebebiyle 10 yıl boyunca yumuşak besinler yiyerek yaşamını sürdürdü. Sheridan’ın dişlerindeki ağrının nedeni ise asitli yiyecek bağımlısı olmasıydı. Michael Sheridan günde 6 litre kola içerek içmeden duramaz hale gelmişti.Sonuç ise üzücü…

KOLANIN DİŞLERDE YARATTIĞI TAHRİBAT…

Kolanın kemiklerden böbreklere, ciltten kaslara kadar vücudumuzda zarar verdiği birçok bölge bulunduğu düşünüldüğünde dişlere de verdiği zararlar çoğumuz tarafından sık sık karşılaşılan bir sonuç olmaktadır. Son dönemlerde medyaya yansıyan bazı içeriklerde de kolanın dişlerde yarattığı tahribat bir kez daha belirgin bir şekilde gözler önüne serildi.

10 YIL BOYUNCA…

Medyaya yansıyan haberlere göre, Michael Sheridan adlı genç adam, dişlerindeki ağrı sebebiyle 10 yıl boyunca yumuşak besinler yiyerek yaşamını sürdürdü. Sheridan’ın dişlerindeki ağrının nedeni ise asitli yiyecek bağımlısı olmasıydı. Michael Sheridan günde 6 litre kola içerek içmeden duramaz hale gelmişti.

27 DİŞİ BİRDEN…

32 yaşındaki genç adamın 27 dişi birden çürüyerek neredeyse yok olacak duruma geldi. Gazlı içecek bağımlılığı yüzünden 10 yıl boyunca diş ağrısı çeken Sheridan artık ağrıları dayanılmayacak duruma gelince bu duruma son vermek için diş doktoruna gitmeye karar verdi.

50 BİN EUROLUK MASRAF İSE…

Soluğu diş doktorunda alan Muchael Sheridan artık dişlerini kurtarmak için yapılacak fazla bir şey olmadığını öğrendi. Doktorunun da acil kararıyla 7 dişi birden çekilerek yerine implant diş takılan Micheal, sonunda ağrılarından kurtuldu ve iyi bir görünüme sahip oldu. 50 bin Euroluk masraf ise, doktoru tarafından karşılandı.

CANIM ÇOK YANIYORDU

“Sürekli yumuşak besinlerle besleniyordum çünkü canım çok yanıyordu. Ama kola içmeyi bırakamıyordum. Eşimle yemek yediğimde canım çok yanıyordu. Doktorların asitli içeceği bırakmamı söyleyeceğini bildiğim için tedavi olmayı reddediyordum. Şimdi bu durumu aştım ve beslenme uzmanının tavsiyeleri doğrultusunda hareket ediyorum”.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..