Karanfiller eklendikleri yemek ,tatlı ve içeceklere kattığı tadın yanı sıra, vücudunuza sunduğu sayısız faydalarla çok önemli bir baharattır.

Okuyacağınız 10 fayda ile ,bugünden sonra siz de Karanfili düzenli olarak kullanacaksınız.

  1. Bağışıklık sistemini güçlendirmek

 

Vücuttaki beyaz kan hücrelerinin miktarını artırarak, enfeksiyonlarla savaşmamıza yardım eden karanfil,     bağışıklık desteği için alabileceğimiz en iyi şeylerden biri olan C vitaminini barındırıyor.

     2. Sindirim problemlerini tedavi etmeye yardımcı

 

Karanfiller, enzimlerin dolanımını arttırdıkları için sindirim problemlerine bir ilaç olarak kullanılabilir . Ayrıca gaz ve mide bulantısını azaltırlar. Sindirim sağlığını destekleyen ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olan liflerle doludur . Bu sorunları tane Karanfil ile tedavi etmenin en iyi yolu, Karanfili toz halinde tüketmek veya balla birlikte almaktır.

    3. Diş ağrısını giderebilirler

 

Bu baharat lokal anestezik özelliklere sahiptir . Diş ağrınız varsa , rahatsızlığı gidermek için rahatsız edici dişin üstüne bir Karanfil tanesi koyun.

     4. Sağlıklı bir karaciğere katkıda bulunmak

Karaciğer vücudumuzu detoksifiye etmekten ve aldığımız ilaçları metabolize etmekten sorumludur. Karanfil yağında bulunan öjenol karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir .

5. Vücutta ağrı ve iltihabı azaltmaya yardımcı

Analjezik ve anti – enflamatuar özelliklere sahiptir . Baş ağrınız için Karanfili iki şekilde kullanabilirsiniz: Dilerseniz; karanfil tozunu ve kaya tuzunu bir bardak süt içinde karıştırıp, baş ağrısını gidermek için içebilirsiniz. İkinci yöntem ; Karanfilleri hindistancevizi yağıyla ıslatabilir ve rahatlamak için alnınıza masaj yapabilirsiniz.

6. Kemikleriniz ve eklemleriniz için iyidirler

Karanfil taneleri , kemik ve eklemlerin sağlığını destekleyen flavonoidler , manganez ve öjenol gibi bazı elementlere sahiptir . Bu maddeler kemik yoğunluğunu arttırır , kemik dokusu oluşumunda rol oynar ve sağlıklı mineralleri kemiklerimize taşır.

    7. Antibakteriyeldirler

 

Karanfil yağının bakterileri yok etmede etkilidir . Çay ağacı yağı , karanfil ve fesleğen ile yapılan bitkisel bir gargara tarifi ile, diş etlerinin sağlığını iyileştirebilir ve sadece 21 gün kullandıktan sonra ağızdaki bakteri ve plak miktarını azaltabilirsiniz.

8. Antioksidanlarla doludur

Karanfil, bir numaralı ve en güçlü diyet polifenol kaynağıdır . Polifenoller temelde bitkileri yediğimizde emdiğimiz kimyasal ürünlerdir ve vücudumuz için kolesterol ve kan basıncını düşürmek , arterlerin işlevini ve esnekliğini artırmak ve uzun ömürlülük artırmak gibi çok iyi şeyler yaparlar .

9. Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olabilirler

Karanfil, diyabet gibi kan şekeri sorunları olan insanlar için idealdir , çünkü vücut içindeki insülin gibi davranır . Fazla şekeri kandan vücudun hücrelerine aktarmaya yardımcı olur ve dengeyi o ürünün seviyelerine geri getirir.

10. Kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur

Karanfil sağlıklı kan pıhtılaşmasını desteklemek için gerekli olan K vitaminini içerir . Bu, özellikle K vitamini eksikliği nedeniyle aşırı kanama problemleri olanlar için faydalıdır. Bunun

buy kamagra 100mg

, kanın pıhtılaşmasını azalttığı düşünülen ilaçlarla kötü reaksiyona girebileceğini unutmayın. Diyetinize daha fazla K vitamini eklemeye başlamadan önce doktorunuzla konuşmanız gerekir.

Bu 10 büyük faydayı edinebilmek için yapmanız gereken oldukça basit. Her gün 2 tane Karanfil tüketmek. Lütfen siz de kullanmaya ,kullanmayı teşvik etmeye başlayın, kolayca sağlığınıza sağlık katın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..