Göz altı morlukları ve halkaları genç – yaşlı demeden, erkek – kadın ayırmadan birçoğumuzu rahatsız eden bir durumdur. Çok ince bir yapıya sahip olan göz çevresindeki cilt , mavileşiyor, mor hale gelebiliyor.

Bu dertten kurtulmanıza yardımcı olacak en basit  doğal tedavi yöntemlerini yazmadan önce bu morlukların ve halkaların olma nedenlerinden bahsedelim:

* Genetik yatkınlık     * Aşırı tuzlu gıdalar tüketmek  * Aşırı yorgunluk  * Düzensiz Uyku   * Stres  * Güneşin Zararlı Işınları  *  Dengesiz Beslenme  * Yaşlanma 🙂  * Hamilelik  * Demir Eksikliği  * Gıda Alerjisi  * Alerjik Reaksiyonlar  * Az Su Tüketimi   *  Sigara Kullanımı  * Alkol Tüketimi  * Fazla Kafein Tüketimi

Evde Doğal Yöntemlerle Göz Altı Morlukları ve Halkalarından Kurtulmanın En Basit ve  En Az Malzemeli 10 Şekli:

 10 Basit ,Az Malzemeli

Soğuk Süte batırdığınız pamukları, 15 dakika gözleriniz üstüne yerleştirin. Günde iki kere yaparsanız, büyük ölçüde rengin azaldığını göreceksiniz.

Domates Suyu – Limon – Un : ! çay kaşığı domates suyunun içine, 1 çay kaşığı limon sıkın ve 1çay kaşığı un koyup karıştırın. Hamur kıvamına getirin, gözünüzün altına sürün, kuruyuncaya kadar bekletin. Ilık suyla yıkayın. Haftada 2 kere uygulayarak,büyük ölçüde koyu halkalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Elma : 1 elmayı tencereye yıkayıp koyun,üzerini geçecek kadar su ekleyin. İyice pişirin, ılıdıktan sonra soğumaya bırakın. 1 saat buzdolabında beklettin, haşlanmış ve soğutulmuş elmayı ezerek göz altlarınıza yerleştirin. Haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Nane :Bir tutam taze Nane yaprağını ,ince ince kıyın, püre haline getirin. Göz altlarınıza yerleştirin ve 20 dakika bekleyin. Morluklarınızdan tamamen kurtulana kadar haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Kaşık: Dışarı çıkacaksınız ama göz altlarınız şiş, hızlı bir çözüm lazım; 1 tatlı kaşığını buzdolabına koyun 15 dakika sonra çıkarın,göz altlarınıza tutun, bu soğuk baskı hızlıca şişlikleri ,yorgun görüntüyü alacaktır yüzünüzden.

Çay Poşetleri : Sallama çay poşetlerinizi kullandıktan sonra,atmayın. Soğumasını bekleyin, göz altlarına yerleştirin 20 dakika durmasını sağlayın, hem şişliğini alacaktır hem de morluklara iyi gelecektir.

Salatalık Dilimleri : Taze salatalıkları halka halka dilimleyip buzdolabına koyun, gözlerinize yerleştirin 10 dakika bekleyin . Haftada 3 kere yapabilirsiniz.

Sütlü Salatalık : Sütün iyi geldiğini biliyoruz ,salatılık da öyle, peki ya etkiyi arttırmaya ne dersiniz ? 1 küçük kasenin içine 1 fincan süt koyun, içine dilimlediğiniz salatalıkları atın. Yarım saat bu şekilde sütte kalsın ve süre sonunda göz altlarınıza yerleştirin. 10 dakika bekletin . Haftada 3 kere yapabilirsiniz.

Patates : Halka şeklinde kestiğiniz patatesi , gözlerinize yerleştirin, 10 dakika bu şekilde dinlendirdiğiniz gözleriniz,rahatlayacak düzenli uygulamada morluklarınız ve şişlikleriniz gidecektir.

Havuç : Yarım havucu rendeleyip, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın.30 dakika bekleyin, suyunu salacaktır, pamuğunuzu bu karışıma batırın ve göz altlarınıza sürün , 15 dakika bekleyin ılık suyla yıkayın.

NOT: Herhangi bir sağlık sorununuz var ise; mutlaka doktora gidin, bazı hastalıkların belirtisi göz altı morarmaları olabilir, dikkatli olun. Sadece tek bir göz altında morarma veya şişlik varsa mutlaka doktorunuza başvurun..

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..