Bardaklarınızı ,fincan ,kupa ve tabaklarınızı renklendirmek için, yapabileceğiniz çok basit bir çalışma. Sunumlarınızı canlandırmak için pahalı eşyalara ihtiyacınız yok, kısa sürede yapacağınız ,birkaç damla oje maliyetine bu çalışma ile güzel sunumlar yapabilirsiniz.

    Yaptığınız çalışma sonrası, kullanacağınız ürünleri bulaşık makinesine atmasanız daha iyi olur. Ben fincanlarımı ve kupalarımı makineye koydum ,çıkardığımda hiç problem yoktu ,ancak tabak altındaki ojeler çıkmıştı 🙂 Deneme amaçlı bir çalışmanızı belki makineye koyarsınız, iyi sonuç alırsanız, diğerlerini koyun derim.

MALZEMELER:

Fincan veya kupa bardaklar

Oje

Su

YAPIM AŞAMASI:

1.Öncelikle bir kaba su dolduruyoruz. İster plastik ,ister  cam, ister alüminyum bir kap olabilir, ben hepsini denedim, aralarında en uygunu alüminyum olanı çünkü; işlem bitince birkaç damla oje dibe çökebiliyor, atacağınız bir kap tercihi daha uygun olur.

2. Suyumuza ojemizden 3-4 damla damlatıyor ardından başka bir renk oje damlatıyoruz, böylelikle daha renkli oluyor.

3.Kürdan yardımıyla ojeyi şekillendiriyoruz. Sonrasında 1 dakika bekliyoruz, bu aşamada oje suyun üst yüzeyinde askıda duruyor,ama damlatır damlatmaz yaparsak ,yüzeye çıkmadan bardağımıza temas ediyor ,buda dağınık ,yarım bir çalışma yapmanıza neden oluyor.( Ben ilk çalışmada beklemeden yaptım, başarısız oldu.)

4.Bardağımızın, modelin çıkmasını istediğimiz yerlerini suyumuza sokuyoruz ve fazla hareket ettirmeden çıkarıyoruz. Eğer büyük bir bardaksa, daha geniş bir kapta, fincan ise küçük kapta çalışın ,oje dağılacağı için uygun ölçüde kap seçin .Sadece üst yüzeyini batırıyoruz, çok derine indirmeyin bardaklarınızı.

5. Çalışmanızı kuruması için kağıt havlulara yerleştirin ve birkaç saat temas etmeyin.

6.Kuruduktan sonra, güzelce yıkayın, artık yepyeni bardaklarınız Sizleri Bekliyor.

ŞİMDİ DE BU ÇALIŞMANIN VİDEOSUNU İZLEMEYE NE DERSİNİZ?

https://www.hobifun.com/evdeki-malzemeler-ve-cimentedon-dekoratif-selalehavuz-yapim/

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..