Kilo vermek için Metabolizmayı Hızlandırmak çok önemlidir. Metabolizma hızı, özellikle bir şey yapmadığınızda vücut tarafından kullanılan enerji miktarını ifade eder, Egzersiz yaparken vücut , vücutta depolanan enerji yardımıyla hareket eder.
Ancak nefes alma, kan pompalama ve hücre işleyişi gibi temel ihtiyaçlar için enerji de kullanırsınız,işte egzersiz yapmadığımız anlarda, Metabolizmayı hızlandırabilmek için bazı Doğal çarelere başvurabiliriz. Hazırlayacağımız bu Sular Sağlıklı bir şekilde Kilo vermemizi sağlayacak.

    Metabolizması Hızlı çalışanlar, genellikle enerji depolama alanına giren çok enerjiye ihtiyaç duyar. Öte yandan, metabolizması yavaş olanların fiziksel aktivitede bulunmadıkları anlarda, çok miktarda enerjiye ihtiyaçları yoktur.

    Sonuç olarak, vücudu enerjiyi yağ şeklinde tutar 🙁 Bu ise, istemediğimiz görüntüleri oluşturur, göbek kısmında yağlanmalar, geniş basenler…

İşte metabolizmanın hızlandırılmasına yardımcı olmak içinişe yarar, denenmiş ,birçok kişi tarafından fayda görülmüş  su tarifi.

 GEREKLİ MALZEMELER:

  • 2 Bardak Kaynar Su
  • 2 Yemek Kaşığı Biberiye
  • Yarım Greyfurt Suyu
  • Yarım Greyfurt (dilimlenmiş)

YAPIM AŞAMASI :

♦ Kaynamış Suya Biberiyeleri atın, 3 dakika demlenmeye bırakın.

♦ Yarım Greyfurtu sıkın, suyunuza ekleyin.

♦ Suyunuza son olarak dilimlediğiniz Greyfurtları da ekleyin. Karıştırın ve İçin.

Peki neden Metabolizmamızı hızlandırsın,kilo vermemize yardımcı olsun, Ben bu tarifi neden yapayım diyorsanız !Biberiye ve Greyfurt’un Faydalarına Bakalım:

Biberiye; Metabolizmayı Hızlandıran,Endojen Östrojenleri uzaklaştırmaya  yardımcı olan güçlü bir antioksidandır.

İştahı keser, dolayısıyla zayıflamaya yardımcı olur. Bu Faydalarının yanı sıra,♥  Zihni açar, ♥ guatra, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir,♥ kanı temizlemeye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur, ♥ anti kanser bileşeni olarak bilinen karnosal içermesi Biberiyenin Kanser etkilerini yüksek oranda azaltmasının da sebebidir.

Alerji ve Enfeksiyon Sorunlarını Giderir, ♥ Migrene iyi gelir,♥  Bağışıklık ve Sindirim Sistemine iyi gelir. ♥ Karaciğer ve Solunum Sorunlarının Tedavisinde Kullanılabilir.

Biberiyenin faydalarını öğrendikten sonra,sadece zayıflamak için değil, birçok hastalığa şifa bulmak için de kullanmamız gereken bir bitki olduğunu düşünmüşsünüzdür. 

GREYFURT FAYDALARI  : 

♥Böbrek taşı oluşumunu azaltır,♥  görme yorgunluğunu giderir, ♥Bağışıklık sistemini Güçlendirir, ♥İçeriğinde bulunan flavonoidler sayesinde kansere neden olan kanserojen maddelerle savaşır, ♥Eklem ve Kıkırdak ağrılarına iyi gelir, ♥Diş eti sağlığına ,Karaciğer sağlığına faydalıdır,

♥ Flavonoid içeriği ile vücudu zararlı maddelerden temizleyerek enfeksiyonlardan bünyeyi korumaktadır.

Tüm bu faydalarına ek olarak , Zayıflamanıza da yardımcı olduğunuzu bilmeniz, Greyfurt tüketimini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

NOT: Ancak dikkat edilmesi gereken bir durum var, İlaç tedavisi gören Hastalar Greyfurt Kullanmamalıdır, Nedeni ; Antidepresan, antihistaminik, kalp ilaçları gibi ilaç türlerinin greyfurtta bulunan Bergamotin adlı etken madde nedeniyle etkisinin artarak, yan etkiler göstermesidir.

Aldığımız ilaçların işlemden geçtiği organımız Karaciğerde bazı enzimler sayesinde ilaçlar işleniyor,ancak Greyfurtta bulunan bazı maddeler bu enzimleri işleyemez hale getiriyor buda ilaçların işlenmeden vücutta kalması, dolayısıyla  İlaç Zehirlenmesi anlamına geliyor.

Herkese Sağlıklı Mutlu Günler!!!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..