Kadınlarda yüksek seviyelerde testosteron salgılanması, düzensiz adet döngüsüne ,yüz ve vücutta fazla tüylere yol açabilir.

Bu bozukluk, fazla saçların artmasında temel suç olan polikistik yumurtalık sendromu (PCOS) olarak bilinir. Yüzdeki tüylerden kurtulmak kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de  kolay değildir. Merak etmeyin, kurtulmanın kolay yolları var:

1-Kabartma Tozu

Bunu yatmadan önce yapmalısınız. 1 çorba kaşığı kabartma tozunu 200 ml kaynar suda karıştırıp soğumaya bırakın. Pamuklu bir bezi ıslatın ve karışıma bulayıp, bir süre kurumaya bırakın ve sonra istenmeyen tüylere uygulayın.

Tüm gece bu şekilde bekletin. Sabah, bezi çıkarın ve nemlendirici krem ​​uygulayın.

Bu aşamaları aynı şekilde 2-3 defa  tekrarladıktan sonra , sabahları istenmeyen tüylerin nasıl döküldüğünü göreceksiniz.

beautiful young brunette woman taking a bath with foam and shaving

2-Sarımsak

Birkaç çiğ sarımsak alın ve suyunu sıkın. İstenilen sonuçları almak için her gün 30 dakika boyunca 4-5 kez cilde uygulayın. Daha sonra yüzünüzü yumuşak sabun ve su ile durulayıp nemlendiriciyi uygulayın. İstenmeyen tüyler kaybolana kadar işlemi tekrarlayın.

3-Kahve Telvesi

Gerekli Malzemeler:

– 1 çay kaşığı kabartma tozu
– 2 yemek kaşığı kahve telvesi

Hazırlanışı:

Öncelikle tüyleri kökünden alan bir yöntem uygulamalısınız. Ağda ya da benzeri bir yöntemle tüylerden kurtulduktan sonra, bir hafta boyunda iki yemek kaşığı kadar kahve telvesine bir çay kaşığı kabartma tozu ilave ederek karıştırın.

Sorunlu bölgeye sürdükten sonra 15 dakika bekletin. Bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kahvenin kıl foliküllerini kökünden parçalayıcı etkisi vardır ve kabartma tozu bu etkiyi arttırır.

Verdiğimiz 3 yöntemden size uygun olanını seçin ve sistemli bir şekilde uygulamaya devam edin. Doğal yöntemlerle yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulun.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..