Hemen herkesin vücudundan şikayetçi olduğu noktalar vardır.Bazen başkalarının fiziksel özelliklerinin bizde de olmasını isteriz.Kepekler, yaralar, sivilceler ve siyah noktalarla herkes yaşamının bir döneminde karşılaşır. Bazıları çok küçük şeyler için bile estetik operasyonu geçirir.

Detaylı düşününce bunların gereksiz olduğuna hak verirsiniz. Herkes yaşlanıyor ve bunu kabullenmemiz gerekiyor. Yine de ufak tefek sorunlarımızı kendi başımıza halledebiliriz.

Et benlerinden kurtulun
Çeşitli nedenlerden dolayı et benleri oluşabiliyor. Bunlar görünür bir yerdeyse insanı rahatsız edebiliyor.

Et benlerinden kurtulmak ise tahmin ettiğinizden daha kolay. İki hafta boyunca günde 2-3 kez olmak üzere et benine elma sirkesi sürün. Et beni zamanla renk değiştirecek ve kendi kendine düşecektir.

Eğer bu yöntem işe yaramazsa et benini ince iple bağlayın. Et benine kan gitmeyince kuruyacak ve kendi kendine düşecektir.

İnatçı siğillerden kurtulun
Siğiller can sıkıcı olabiliyor. Onlardan doğal olarak kurtulmanın de çeşitli yöntemleri var.

Muz, kabak, bal, elma sirkesi ve sarımsak işe yarıyor. Siğillere iki hafta boyunca her gün az önce bahsettiklerimizden sürün. Yukarıdakilerin sıvı halini pamuk yardımıyla da siğillere sürebilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulun
Suratınızda veya burnunuzda siyah noktalar mı çıktı? Gözenekler tıkandığında herkesin başına gelebiliyor.Siyah noktalardan kurtulmak mümkün.

Organik şeker ve limon suyunu şerbet kıvamına gelene dek karıştırın. Sonra da karışımı siyah noktalara masaj yaparak sürün.

Bir diğer yöntem de buhar yardımıyla gözenekleri açmak.

Büyük bir tencerede su kaynatın. Başınızı havluyla sarın. Gözünüze zarar vermeyecek ve burnunuza gelecek şekilde buhara doğru eğilin. 10-15 dakika boyunca kendinize zarar vermeden bekleyin.

Sonra siyah noktaların üstüne soğuk su sürün. Gözenekleriniz açılacaktır.

Yöntemleri kullanarak et beni, siğiller ve siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Durumunuz daha ciddiyse mutlaka doktorunuza danışın.

Yukarıdakilerden şikayetçi olan arkadaşlarınızla tüyoları paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
1
Bayıldım
1
Emin Değilim
2
Beğenmedim
2

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..