Eski Mutfak Masa-Bank ve Sandalyelerimi yenilemek için yaptığım Boyama  ve İp Sarma Çalışmamı sizlerle paylaşıyorum. Mutfağıma renk olarak uymayan eşyalarımı hem daha yeni ve modern bir görünüme sokmak hem de daha yeni,temiz ve şık görünmesini sağlamak istiyordum, Tabi bir yandan da çok fazla zaman harcamak ve masrafda bulunmak istiyordum. Malzemeler az,uygulama hızlı ama sonuç iyi olmalıydı 🙂 Ben yaptığım çalışmadan oldukça memnun kaldım, herhangi bir olumsuzluk ,kullanım ve temizleme sorunu yaşamadım.

  GEREKLİ MALZEMELER:

*Cadence Su Bazlı Beyaz Boya

*Cadence Su Bazlı Vernik

*Polisan X1 Metal Yüzeyler İçin Boya (Siyah)

*Sandalyeler için Astar Boya ve Siyah Deri Boyası

*Rulo-Fırça

*İp – Eski Atlet

*Tutkal

*Zımpara

  YAPIM AŞAMASI :

Masanın Yenilenmesi :

Su Bazlı ve her yüzeye uygun olan Cadence Boya ile ( 002 Pak Beyaz) astar uygulaması yapmadan 1.katı attım, yaklaşık bir gün bekledikten sonra 2.kat boyaya hazır hale geldi,pürüzlü yerleri ince bir Zımpara ile temizledim,ardından boya uygulamasını yapıp kurumaya bıraktım.3.kat boya uygulamasından sonra ,masanın üst çerçeve kısmını ince kesme fırça ile siyaha( Polisan X1) boyadım. Masanın son aşaması ise,boyanın tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra Vernikleme aşaması.Tek kat Vernik uygulaması ile,sağlamlık ve parlaklık vermiş oldum. Aynı uygulamaları banklarım için de yaptım.

  Sandalyelerin Yenilenmesi :

 

İlk olarak, oturma kısmını çıkarttım, çok eski olan Sandalyelerimi, güzelce Zımparaladım. Astarı tinerle inceltip sandalyelerin tüm metal yüzeylerine sürdüm. Tutkal su karışımı yaptığım bir kaba ,ip ve eski Atletleri şeritler halinde kesip attım. Sırt dayama kısmına ,ipleri ve atlet bezlerini sıkıca sardım.

İpleri ve tüm metal kısmını Siyah Boya ile boyadım.  Oturma kısmını Deri boyası ile boyadım ve kurumaya bıraktım. Tekrardan monte ettim Ve Sandalyelerim de Hazır. Dilerseniz Vernik uygulaması da yapabilirsiniz.

ŞİMDİ DE MASA YENİLEME VİDEOSUNU İZLEMEYE NE DERSİNİZ ? 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..