Eski ve Kırık Aynaların ,Bez ve Gazete İle Bu Hale Gelmesine Çok Şaşıracaksınız. Çerçevesi olmayan, eskimiş veya bir kısmı kırılmış bir aynanız var ise, kesinlikle atmayı düşünmeyin. Üstelik kullanacağınız malzemeler oldukça kolay bulunabilen malzemeler ve yapmanız gereken işlem çok kolay.

Çerçevesi kırılmış olan bir aynamı ve dolabımın yan tarafı kırılmış aynamın çevresini çok daha yeni bir forma getirdim .Şimdi gerekli malzemeler ve yapım aşamasına bakalım.

GEREKLİ MALZEMELER:

*Ayna
*Gazete
*Eski Bez Parçaları
*Tutkal
*Su Bazlı Siyah Boya
*Alüminyum Boya

YAPIM AŞAMASI :

♥ Bir kabın içerisine ,Tutkal – Su karışımı hazırlıyoruz. İçerisine eski bezleri koyup ,iyice buluyoruz. Fazla suyunu sıktıktan sonra, çevresine Tutkal sürdüğümüz aynamıza motifler vererek yerleştiriyoruz.  Sabitlenmesini sağlamak için kurumasını bekliyoruz.

♥ Aynı şekilde yapacağımız diğer uygulama ise, bez yerine Gazete kullanmak olacak.  Tutkal su karışımına batırdığımız Gazeteleri ,aynanın etrafına sabitleyelim ve kurumaya bırakalım.

♥ Kurumuş ve sabitlenmiş bezlerimiz ve Gazetelerimizin olduğu Aynalarımızı artık renklendirebiliriz. Ben siyah rengini seçtim, hem kullanacağım alana uygun bir renk hem Alüminyum boyayı sürdüğümüzde çok daha iyi bir yansıma yapıyor ,şık bir görüntü veriyor. Siyah boyayı sürdükten sonra, ara ara Alüminyum gri boyamızı sürüyoruz.

Aynalarımız artık çok daha şık, Güzel günlerde kullanmanız Dileğiyle.

NOT: Bez ve Gazeteleri ayna etrafına kullandıktan sonra, mobilyalarınızda da kullanmayı deneyebilirsiniz, uygulaması kolay bu yöntem ile birçok kendin yap çalışması deneyebilirsiniz.

BU ÇALIŞMANIN VİDEOSUNU İZLEMEYE NE DERSİNİZ ?

Çalışmayı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın, eski eşyalarınızı değerlendirmenin bu güzel yöntemini arkadaşlarınıza da bildirin.

Mutfağınızı Kendiniz Boyayabilir, Büyük Bir Değişim Elde Edebilirsiniz

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..