Diş macununun sadece dişlerinizi temizlemek için kullanıldığını düşünüyor olabilirsiniz. Aşağıdakileri okuyunca fikriniz değişecek!

İşte diş macununuzla dişinizi fırçalamak haricinde yapabileceğiniz 20 şey:

1- Mürekkep lekelerini çıkarın

Cebinizde mürekkepli kalem unuttuğunuz ve mürekkebin kıyafetinize bulaştığı olmuştur. Ancak bu dünyanın sonu demek değil. Mürekkep lekesinin üstüne diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Kıyafetinizi yıkayın ve lekenin çıktığını kendi gözlerinizle görün.

2- Arabanızın farlarını temizleyin
Arabanızın farlarını temizlemek için pahalı ürünler almanıza gerek yok. Diş macunu da iş görüyor. Diş macununu fara sürün ve suyla yıkayın.

3- Gümüşleri cilalayın
Gümüş yemek takımınız eskidiğinden bir köşeye mi kaldırdınız? Diş macunu sayesinde gümüşleriniz ilk aldığınızdaki gibi parlayacak. Gümüşlerinize diş macunu sürün ve yumuşak bir bezle temizleyin.

4- Güneş gözlüklerinizi temizleyin
Kirli ve lekeli güneş gözlükleriyle dışarıya çıkmak kimse istemez. Gözlüklere ince bir tabaka olması şartıyla diş macunu sürün ve suyla yıkayın.

5- Lekelerden kurtulun
Ahşap eşyalarınızın üstünde bardak izleri mi kaldı? Sinir bozucu ve çirkin değil mi? Lekelerin üstüne diş macunu sürün. Biraz bekledikten sonra kuru bezle temizleyin.

6- Ayakkabılarınızı temizleyin


Beyaz ayakkabılarınızı diş macunuyla temizleyince parladıklarını göreceksiniz.

7- Piyanonuzu temizleyin
Piyano tuşlarının renkleri kısa sürede değişir. Diş macunuyla temizlerseniz eski hallerine döneceklerdir.

8- Sivilcelerden kurtulun
Daha önce birçok kez denendi ve işe yaradığı görüldü. Sivilcelerle baş edemiyorsanız ve pahalı kremlere küçük bir servet harcamak istemiyorsanız sivilcelerinize diş macunu sürebilirsiniz.

9- Sivrisinek ısırıklarının acısını azaltın


Sivrisinek ısırığı ne kadar yakar bilirsiniz. Bunun acısını dindirmek için ısırıkların üstüne diş macunu sürebilirsiniz.

10- Kıyafetlerdeki inatçı lekelerden kurtulun
Lekenin üstüne diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra makinenizde kıyafetleri normal şekilde yıkayın.

11- Ojelerinizi çıkarın


Oje çıkarıcı olmadan da ojelerinizi çıkarabilirsiniz. Tırnaklarınızı diş macunu ile sürtün ve ojenin çıkışına kendi gözlerinizle tanık olun. Üstelik oje çıkarıcıya oranla parmaklarınız daha güzel kokacaktır.

12- Telefonunuz temizleyin
Telefonların üstünde klozetten daha fazla bakteri olduğunu biliyor muydunuz? Telefonunuzun üstünü tişörtünüzle temizlemek size yardımcı olmayacaktır. Telefonun üstüne biraz diş macunu ekleyin ve yumuşak kuru bezle yüzeyi yavaşça temizleyin.

13- Ütünüzü temizleyin


Ütünün tabanı temiz olmadığında kıyafetlerinizi de kirletirsiniz. Ütünüz çalışmıyor haldeyken altına diş macunu sürün. Dikkatle temizleyin ve biraz bekledikten sonra ütüye başlayın.

14- İstenmeyen kokulardan kurtulun
Yıkandığında yıpranacağını düşündüğünüzden yıkayamadığınız ayakkabılarınız var mı? Sorun yok. Ayakkabının içine az olması şartıyla diş macunu sürün ve sonra temizleyin.

15- Poster asın
Duvara poster asmak istiyorsunuz ancak ev sahibiniz duvara çivi çakılmasına izin vermiyor mu? Posterleri duvar çivi kullanmadan da asabilirsiniz. Diş macunu Japon yapıştırıcısı görevi görüyor. Tek farkı duvarını mahvetmemesi.

16- Halıdaki lekelerden kurtulun
Halınıza kahve veya çay mı döküldü? Diş macunu ile lekeli bölgeleri sürterek lekelerden kurtulun.

17- Ellerinizi yıkayın


Sıvı sabununuz mu bitti? Ellerinizi idareten diş macunuyla yıkayabilirsiniz. Üstelik elinizdeki bakterilerden de kurtulacaksınız!

18- Çizik CD’leri çalışır hale getirin
Çok fazla çizik olması nedeniyle çalışmayan bir CD’niz mi var? CD’ye pamuk yardımıyla diş macunu sürün ve bekleyin. CD çalışacaktır.

19- Termosunuzu temizleyin


Dışarıya içecek içmeyi seviyorsanız termos hayat kurtarır. Ancak termosun dış yüzeyi zamanla renk değiştirir. Termosunuzun dışını diş macunu ile temizleyin. Ek olarak bakterilerden dolayı da içinde istenmeyen kokular oluşabilir. İçine diş macunu ve su ekleyip çalkalayın. Kokudan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

20- Araçlardaki çiziklerden kurtulun
Araçlarda oluşan çizikler çirkin görünmeleri ve düzeltilmesinin pahalı olmasından dolayı sinir bozucudur. Aslında çiziklerden yardım almadan da kurtulabilirsiniz. Çiziklerin olduğu bölgeye diş macunu sürün ve yavaşça macunu yayın. Çiziklerin büyüklüğü ve derinliğine göre başarı şansınız azalıp artacaktır. Yine de denemeye değer!

Listeye ekleyebileceğiniz başka ipucu var mı? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Arkadaşlarınızın da diş macununun nimetlerinden haberdar olması için paylaşın!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..