Diş taşları ilk oluşmaya başladıklarında müdahele edilmediği takdirde , hem çok kötü görünür hem ağız kokusu yapar ,hem de çürüklerin oluşmasına sebebiyet verir.Diş tartarlarından doğal yöntemle kurtulmanın en basit yollarından biri ise ceviz kabuğu kullanmak.

Ceviz içinin ne kadar faydalı olduğunu biliriz :  kalp damar hastalıklarından, unutkanlığı önlemede büyük etkiye sahip, anti-depresan,vitamin ve mineral deposu,saça ve cilde faydalı olan cevizin sadece içi değil kabuğu ve içindeki kahverengi ince kabuk kısmının etkilerini de faydaya çevirmek için  ve bu doğal mucizeyle sağlıklı dişlere sahip olmak için NELER YAPMALIYIZ :

 

DİŞ TARTARLARINDAN KURTARAN CEVİZ KABUĞU SUYUNUN YAPIMI :

  • 5 adet cevizin kabuğunu kıralım, içindeki zar kısmı ve kabuğunu küçük parçalara ayıralım.

  • Cezveye 1 bardak su koyalım, içine atalım. 15 dakika kaynatalım.

  • Suyumuzu süzgeçten geçirelim.

  • Günde 3 defa bu suyla dişlerimizi fırçalayalım.

  • Bu suyu 5 gün kullanabilirsiniz. Etkisini çok kısa sürede göreceksiniz. (3 gün sonunda değişimi göreceksiniz )

Dilerseniz ceviz kabuğu suyunuzla gargara da yapabilirsiniz, ağız temizliğinizi sağlamış olursunuz

Kötü görüntüsü ve bu kötü görüntüyü saklamak için verdiğimiz çabanın üzerimizde yarattığı kötü etkiyi göz önünde bulundurmasak bile, sağlığımız için dişlerimizdeki tartarları düzenli olarak temizlemeliyiz. İçeceklerimizdeki  asit ve kireç ,yediklerimizden kalan küçük parçalar,dişlerimizde tartar oluşmasına sebebiyet verir. Tartarlar ise; zamanla diş etlerinin çekilmesine sebep olur, bakteri oluşumuna neden olarak ,iltihap oluşturur, bu durum çürüklere neden olur.

Bu kadar büyük sorunlara en baştan dur demek için,diş tartarlarınızdan bir an önce kurtulun. Kurtulmanın doğal yollarından birini paylaştım ben sizlerle, devam eden,çözemediğiniz tartar problemleriniz için,mutlaka diş doktorunuza gidiniz. Herkese Sağlıklı Günler Dilerim .

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..