Keçeden yapacağınız bu sepetlerle, eşyalarınızın çok daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz. Maliyeti oldukça düşük ( tanesini 2tl ye aldım) bu çalışmada herhangi bir dikme yok, yapıştırma yok, sadece kesiyor ve parçaları içerisinden geçiriyoruz ,bu sebepten 5 dakikada sepetiniz hazır. Size tavsiyem kalın keçelerden alın, veya benim kullandığım gibi içi yapışkanlı olanlardan alın, tok durması için daha faydalı olacaktır. İsterseniz içini başka bir kumaşla kaplayabilirsiniz , içi de güzel görünsün ama zahmetli olmasın derseniz küçük bir yastık kılıfını içine geçirebilirsiniz. Kullanım yeri ise oldukça geniş ,ister banyoda ,ister yatak odasında ister çocuk odasında ,dağınık bir yerler illa ki vardır 🙂

MALZEMELER:

*Kalın veya Yapışkanlı Keçe

*Makas

*Maket Bıçağı

YAPIM AŞAMASI:

1.Keçenizi En:50 Boy :70 olacak şekilde kesin(yapışkanlı keçeler genelde bu boyda oluyor)

 

2.En kısmını, 15-20-15 olacak şekilde 3’e katlayın. Boy kısmını,20-30-20 olacak şekilde 3’e katlayın. Katlama işlemini her iki yüzeye uygulayın .Eğer daha büyük ya da daha küçük ölçülerde bir sepet istiyorsanız, orta kısmın geniş olması, eşya konması için tasarlanması gerektiğini düşünerek, üçe katlamada ölçünüzü hep ortaya daha fazla oranda verin.

3.Katladıktan sonra ,orta kısımlardaki katlama izlerinden kesin, ortaya şöyle bir şekil çıkacak.

4.Kestiğimiz kısımlardan ,geçişi sağlaması için,3 buçuk santimlik kesmeler yapıyoruz.

5.Artık kulakçıkların birbirinden  geçmesini sağlamak için ,maket bıçağıyla kesitler açıyoruz. Çıkardığımız parçaları kesmede ölçü olarak kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

6.Kesim işleminiz bitti, sadece sepeti ayağa kaldırıp ,kesiklerin içinden ortadaki parçaları geçirmek kaldı.

 

7.Süsleme yapmak istiyorsanız, keçeden kalan parçaları kullanabilirsiniz, ben  inci boncuklar kullandım. (Eski kırık bir saatten çıkan boncuklardı, işe yaradı)

8.Dilediğiniz gibi içlerini doldurabilirsiniz. Kullanmadığınızda katlayıp kaldırabilirsiniz.

Şimdi de yapım videosunu izlemeye ne dersiniz?

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..