Kız çocukları Tütü’ ye bayılır.Dikmeden ,hatta yapıştırmadan çok kısa sürede tütü yapma fikri sizce de oldukça iyi değil mi? Kendi emeğinizle yaptığınız bir çalışmayı çocuğunuza giydirmek isterseniz bu çalışma tam size göre. Çocuklar kendilerinin de dahil oldukları çalışmaları, başkalarının da görmesini çok seviyorlar.Onları da çalışmanıza dahil ederseniz, hem beraber güzel vakit geçirmiş  hem yeni bir kıyafet edinmiş olursunuz.Ben oğluma yaptığım ,modası geçmiş kalın kravatları çocuk kravatı haline getirme çalışmasından sonra bu sonuca vardım.Kravatı yaptığımız günün ertesi,taktı ve etraftaki herkese ‘bunu biz yaptık,annem çok güzel kravat yapıyor değil mi? ‘cümleleriyle dolandı.Çok mutlu oldum.Hadi siz de kızınıza veya değer verdiğiniz bir kız çocuğuna sürpriz yapın 🙂

MALZEMELER:

*Tül

*Lastik

*Makas

 YAPIM AŞAMASI:

1.Öncelikle çocuğun bel ölçüsünü alın.İster kalın lastik kullanın,isterseniz saç bantlarından kullanın,seçim sizin.Eğer bel lastiği kullanacaksanız ,ölçüyü aldıktan sonra birbirine sıkıca dikin.

2.Tütü eteğinizin uzunluğunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz,ölçüye karar verdikten sonra iki ile çarpın,çünkü ortasından katlayacaksınız tülünüzü. Ve uygun uzunlukta kesin.( en:15, boy :60 gibi ) Toplamda 5 – 6 metre tül kullanabilirsiniz.

3.En ölçüsü için ise;tülünüzü 15’şer santim olacak şekilde katlayın,tül kumaşı ince olduğu için birçok parçayı birden kesme şansınız olacaktır.Bir kartona sarmak işinizi kolaylaştıracaktır.

4.Bel kısmı hazır,tülleriniz hazır.Artık yapmanız gereken tek şey,tüllerinizi düğümleyerek bel kısmına yerleştirmek.

5.Ortadan ikiye katladığınız tülünüzün her bir parçasını,lastiğinize aktarabilmek için,birkaç farklı yöntem var.İsterseniz lastiği bir kovaya geçirebilirsiniz,isterseniz kapı koluna,isterseniz dizinize takabilirsiniz.

 

6.Lastiğin içine geçirip,düğüm atıyor,tam orta kısımın denk gelmesini sağlıyorsunuz.Tüm parçaları bu şekilde düğümledikten sonra Tütünüz Hazır.

ÖNERİLER:

Birden fazla renkte tül seçebilirsiniz, daha canlı olmasını istiyorsanız aralara çiçekler,kelebekler,boncuklar eklenebilir.En uç kısmına danteller eklenebilir ya da kurdela  süslemeler ekleyebilirsiniz.Etek tütünüzü ,bel kısmına omuza takılacak şekilde tüller ekleyerek,elbise tütüye çevirme fikri de oldukça mantıklı. Tülünüz cılız bir tül ise,daha fazla sayıda tül kullanmanız gerekecektir,kabarık olması daha şık görünmesini sağlar.Tabi eteği ya da elbiseyi yaptınız,küçük bir çember toka,taç süslemesi yapmanız ,minik kızınızı çılgına çevirecektir,yapmışken tam olsun diyorsanız,eteğinizi,saç bandınızı ve eline bilekliğini yapın derim 🙂

 

Doğum Günlerinde,Özel Günlerde,Hediye Etmek istediğinizde ,Yıl Sonu Gösterilerinde ya da sadece Cıvıl Cıvıl Bir Kız Çocuğu Görmek istediğinizde Yapabileceğiniz Harika Bir Çalışma.Umarım işinize yarar 🙂

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..