Shiloh Pepin 1999 yılında ABD’nin Kennebunkport kasabasında dünyaya geldi. Sıradışı bir şekilde dünyaya geldiğinden haberlere çıktı ve dünya onu tanımaya başladı.

Shiloh, halk arasında denizkızı sendromu olarak da bilinen sirenomeli ile dünyaya geldi. Bacakları yapışık halde doğan küçük kızın ince bağırsağı yoktu ve sadece bir böbreği vardı.

Doktorlar, aileye kızlarının en fazla 10 gün yaşayacağını söyleyince aile yıkıldı.

Doktorların 10 gün yaşayacağı tahminin aksine küçük kız 10 yıl yaşadı. 2009 yılında Oprah Winfrey Show’a konuk olarak katılarak yaşadığı zorluklardan bahsetti. Ayrıca küçük kız bir belgeselde de yer aldı.

Denizkızı sendromu ile dünyaya gelen çocukların bacakları operasyonla ayrılıyor. Ancak Shiloh’nun damarları birbirine çok yakın olduğundan böyle riskli bir operasyon gerçekleştirilemedi. Küçük kız bacağından mutlu olduğunu ve bacağını ayırmak istemediğini söyledi.

Ailesiyle beraber doğduğu küçük kasabada yaşamaya devam etti. Okula başladı ve en sevilen öğrencilerden biri oldu.

Shiloh hayatını kaybetti
ABC News’ten aktarılanlara göre Oprah Winfrew Show’a katıldıktan bir ay sonra Shiloh, Maine Medical Center’da son nefesini vermiş. Shiloh denizkızı sendromuyla dünyaya gelip bu kadar uzun süre yaşayabilen üç kişiden biriymiş.

Sendromun neyin neden olduğu hala tam olarak bilinmese de doktorlar, bebeğin anne karnındayken kan dolaşım sisteminde meydana gelen anormallik nedeniyle gerçekleştiğine inanıyor.

Shiloh nefes aldığı süre boyunca gerek çeşitli hastalıklara sahip olan insanlara gerekse de yakınındakilere ilham oldu. Hayat sevinci asla unutulmayacak. Bizlere yaşamın ne kadar kırılgan olduğunu gösterdi.

https://youtu.be/bc-SSPKG1zU

Küçük kızın anısını yad etmek için paylaşmayı ihmal etmeyin. Huzur içinde uyu küçük melek!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..