Eski Kot Pantolonunuz Dar Geliyor ise; eteğe çevirerek daha geniş ölçülere ulaşabilirsiniz. Üstelik kullanamadığınız bu Pantolonu , eteğe çevirirken sağlam dikiş teknikleriyle makineye de ihtiyacınız yok, artan parçalar ise, farklı uygulama yapmanızı sağlayacak.  Kullanılmayan tek parça, Kullanabileceğiniz 4 farklı ürün olarak ortaya çıkıyor: Etek, Kolye, Bileklik, Kemer.Tabi ki maliyet sıfır 🙂  Bakalım Aşamalar Neler.

Etek İçin Yapım Aşaması  :

  1. İlk olarak, pantolonumuzu istediğimiz etek ölçüsüne uygun olacak şekilde paçalarından kesiyoruz.( Eskitme moda olduğu için etek ucunu dikmemiz gerekmiyor, cımbız, iğne,zımpara,rende kullanarak eskitme görünütü verebilirsiniz ).
  2.  Artık şort haline gelmiş durumda,eteğe çevirmek için ,iç bacak kısmındaki dikişleri kesip ,çıkarıyoruz.ters çevirip ,fermuar kısmını ortaya getirecek şekilde katlıyoruz, çıkıntılı kısımları sıfırlıyoruz.
  3. Ön orta kısmı ( fermuarlı veya düğmeli olan kısmı) sıkıca 2 kere  dikiyoruz,uç kısmına elde sürfile yapıyoruz ki ipler atmasın,daha sağlam olsun.Son dikiş olarak eteğimizin önünü çeviriyor, etamin işler gibi çarpılar atıyoruz,böylelikle çok daha sağlam oluyor, ( kestim,diktim,giydim dikişlerde hiç sorun yok,34 beden idi kesinlikle olmuyordu artık 36 hatta 38 bedene kadar rahatlıkla olacak hale geldi)
  4. Ön kısmı hallettikten sonra,arkaya parça eklemeye geldi sıra,aynı dikme teknikleriyle bu parçayı da ekliyoruz.(ön dikişler için renkli kanaviçe ipliklerini veya ince kırma boncukları deneyebilirsiniz,ben diğer uygulamamı öyle yapacağım)

Artık Eteğimiz Hazır!!!

Kolye İçin Yapım Aşaması :

♥Etek çalışmasından arta kalan parçaları,1-2 santim genişliğinde ,bacakların verdiği uzunlukta kesiyoruz.

♥İki çeşit Çiçek modeli yapıyoruz, birisinde ikiye katladığımız parçaları, kalın teyel yapıp,ipi çekiyor ortasına bocuk veya düğme dikiyoruz. Diğer çiçek modelinde , penye kumaş veya eski bluzlarınızdan parçalarla katlayıp,döndererek çiçek modeli yapıyoruz.

♥Çiçekler hazır olunca (7 tane yeterli oluyor),parçanın üzerine dikin, boyun bağını, pantolonun ağ kısmından çıkardığınız parçadan yapıp,sıkıca dikin, arka dikişleri temizlemek için ayrı bir parça tutturun.

Kolyemiz Hazır.

Bileklik İçin Yapım Aşaması :

  1. U şeklinde parça kesin, ortaya dönüş için açı verin.
  2. Çiçek motifinizden ortaya 1 tane dikin ,yanlarına birer boncuk diktiğinizde,

Bilekliğiniz HAZIR !!!

Kemer İçin Yapım Aşaması :

  1. Kalan son parçalarımızdan Kemerimizi yapıyoruz, belimizin ölçüsüne uygun olarak iki ayrı parçayı eşit ölçülerde kesiyoruz.
  2. Arkasını çevirip,orta kısmından dikiyoruz.
  3. Ön birleşim yeri için, makasın ucuyla delikler açıyoruz, kalın bir ip geçiriyoruz,

Kemerimiz de HAZIR !!!

Böylelikle tüm Parçaları Değerlendirmiş Oluyoruz, Herkese Kolay Gelsin !!!

Şimdi de Bu Çalışmanın Videosunu İzlemeye Ne Dersiniz !!!!

 

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..