Defne yaprağı artık sadece yemeklerde kullanılmıyor. Çok daha kısa sürede daha sağlıklı olmak için defne yaprağı gerekiyor .İşte evinizde defne yaprağı yaktığınızda ortaya çıkan sıra dışı kokular ve etkileri…

Kül tabaklarına veya evde herhangi bir kasenin içerisine birkaç adet defne yaprağı koyun daha sonra o yaprakları bir çakmak yardımıyla yakın. Yakmış olduğunuz defne yaprakları etrafa sıra dışı bir koku salacaktır. Ayrıca bu yanan yapraklar sağlığınıza çeşitli faydalar sağlayacaktır.

Antik Roma ve Yunanistan’da da defne yaprağı tıbbi amaçlarla kullanılıyordu. Şimdi ise yemeklerde kullanılmasının yanı sıra yakarak da kullanılıyor.

İşte Defne Yaprağı Yakmak İçin Sebepleriniz

Baş ağrısına doğal çözüm

Defne yaprağı yandığı zaman daha fazla sineol, pinen ve elimisin salgılar. Bu maddeler baş ağrısına ve yorgunluğa iyi gelir.

Defne yaprakaları Akciğerleri temizler

İçerisinde yer alan “mycrene” ve öcenol akciğeri ve nefes yollarını temizlemeye yardımcı olur.

Şeker hastalığı

Özellikle Tip 2 diyabet hastaları için önerilir. Kötü kolestrolü, kandaki glükoz ve trigliserid seviyesini düşürür
Kanser gelişimini engeller

İçerisinde bulunan bolca antioksidan kanserin gelişmesine engel olmaktadır.

Hamilelik

Defne yaprağı hamile kadınların folik asit ihtiyacını karşılamaktadır.

Siz de yazımızı okuduktan sonra defne yaprağı yakarsınız diye düşünüyorum. Sağlığınız için birçok faydası olan defne yaprağı ile ilgili yazımızı okuyup bir an önce denemelisiniz. Dilerseniz Günde 2 Karanfil yediğiniz zaman vücudunuzda meydana gelecek değişimleri de okuyabilirsiniz.

Daha farklı doğal maskeler, kremler için Youtube/Hobifun kanalıma davetlisiniz.  instagram/Hobifun_dogaltarifler sayfamıza da bekliyorum.Sevgiler.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..