Çoğu kişi kıyafetlerinin yıkansa dahi koktuğunu fark eder ancak çamaşır makinesini temizlemek bir an olsun akıllarından geçmez. Kıyafetlerimizde istenmeyen kokular ve lekeleri çıkarması için çamaşır makinemize güveniriz. Ancak çamaşır makinemizin de temizlenmesi gerektiği hiç aklımıza gelmez.
Çamaşır makinenizi ilk kez kullanmaya başladıktan sonra içinde biriken kiri bir düşünün. Her ne kadar öyle olmasını umut etsek de bakteriler makinemizde kalmaya devam ediyorlar.

Sorunu anında çözecek basit bir çözüm var. Tek ihtiyacınız olan şey bulaşık makinenizde kullandığınız tablet. Ancak tabletin plastik içermemesi önemli.

Plastik bölümünü çıkarttığınız bulaşık makinesi tabletini, çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyun. Ardından makinenizi 40 derecede çok kısa olmayacak bir programda çalıştırın.

Bu işlem makinenizin temizliğini yapacak. Program sona erdiğinde makineniz tertemiz olacak. Bunu üç ayda bir tekrarlamanız tavsiye edilir.

Tertemiz çamaşırlar için öncelikle çamaşır makinenizin temiz olması gerektiğini unutmayın sakın. Bu konuyla ilgili ünlü Rachael Ray Show’da bir uzmanın yöntemin nasıl yapıldığını gösterdiği videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Çamaşır makinenizdeki kir ve bakteriden kurtulmanın yolu bu kadar basit.

Çamaşır makinesini temizlemek için çok kullanılan bir başka yöntem :

Biraz limon tuzu ve sirke... İşte hepsi bu kadar…
LİMON TUZUNU veya SİRKEYİ çamaşır makinenizin deterjan gözüne koyup, makinenin en yüksek sıcaklık ayarında içerisi boş bir şekilde çalıştırın.

İsterseniz makinenin içerisine sirke döküp, deterjan gözüne de limon tuzu koyup çalıştırabilirsiniz.

Makineniz hem kireçlerden kurtulacak hem de tamamen temizlenecektir.
Bu da çamaşır makinesinin için de oluşan halka halka lekeleri yok etmek için.  Çamaşır makinesi için 1 fincan kadar karbonat koyun ve içi boş olarak çalıştırın. Ardından,
Kurulama moduna geçtiğinde ise deterjan gözüne sirke koyun ve makinenin durmasını bekleyin.

İşlem bittikten sonra hala lekeler varsa karbonata batırılmış bir fırça ile onları kolayca ovup, tamamen temizleyebilirsiniz.

Bu basit ve kolay yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..