Japon doktor ve tanınmış isim Toshiki Fukutsudzi 10 yıldır kötü duruşu düzeltmek için bir yöntem üzerinde çalışıyor. Kötü duruşu düzeltme, bel ağrılarını önleme ve karın kaslarını güçlendirmeye yönelik yayınladığı kitabından sonra ülke çapında tanınan bir isim oldu.

En ünlü kitabı sadece Asya’da 6 milyon satıldı. Dr. Fukutsudzi özellikle leğen kemiği ağrısı çekenlerin acısını dindirecek ve bel çevresindeki yağlarınızı yakmanıza yardımcı olacak bir yöntem buldu.

Bu tür yöntemleri genelde inandırıcı bulmam. Ancak bu yöntem o kadar yaygınlaştı ve tanındı ki denememek için kendimi zor tutuyorum. Ciddi bel rahatsızlıkları için en iyisi doktora görünmenizdir. Ancak hafif ağrılar için bu yöntem neden denenmesin? Yapılması çok kolay ve sadece beş dakikanızı alıyor.
Peki nasıl yapılıyor?

Kullanmadığınız bir havluyu ‘sosis’ şekline getirmek için yuvarlayın. İstediğiniz şekle getirince havlunun açılmaması için etrafını bantlayın. Sert bir zemine yatın (Koltuk veya yatak çok yumuşak gelecektir). Hazırladığınız ‘sosis’ şeklinde havluyu vücudunuzun arkasına, tam belin kıvrıldığı noktaya koyun.

Pozisyonunuzu aldıktan sonra bacaklarınızı ayırın ve ayak baş parmaklarınızı birbirine değdirin. Daha sonra elinizi kafanızın üstündeki seviyeden geriye doğru ayrık şekilde yaslayıp, elinizin serçe parmaklarını birbirine değdirin.

5 dakika boyunca böyle bekleyin. Başta zor gelebilir ama sürekli yapınca vücudunuz alışıyor.

Yöntemden verim alabilmek için bu hareketi haftada üç kez, en az birkaç hafta uygulayın.

Bu kadar basit bir hareketin meyvesini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Kaybedeceğiniz hiçbir şey yok. Bel veya sırt ağrısı çeken arkadaşlarınızla yöntemi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
1
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..