Aman Dikkat, Bu Bitkiden Yetiştiren Herhangi Bir Tanıdığınız Var ise; Lütfen Uyarın. Difenbahya halk arasında ağlayan çiçek olarak adlandırılan bitki, zehirli maddeler içeriyor,koparılma ve kesilme ile açığa çıkan bitki öz suyuna kesinlikle temas edilmemesi ve yenmemesi gerektiği uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Bu bitkinin elle ovulmasında bile elde  yanma, ağrı meydana gelebileceği gibi havayolu tıkanıklığı, solunum yetmezliği gibi ciddi klinik bulgular da ortaya çıkabiliyor.

Yıllardır bu bitkinin zehirli olduğunu , evde yetiştirilmemesi gerektiğini duymuşuzdur ;ancak herhangi bir vaka duymadığımız veya tanıklık etmediğimiz için , söylentilerin asılsız olduğunu kabul etmişiz ve bitkiyi yetiştirmeye devam etmişizdir. 

Çabuk büyüyen ve gölgeyi seven bir bitki olması nedeniyle, birçok bitki severin evinde görmek mümkün ,ancak göründükleri kadar Huzur verici değiller.

Duyarlı bir annemiz, çocuğunun başından geçenleri , diğer ailelere örnek olması ve gerekli tedbirleri alması için başından geçenleri biz www.hobifun.com sitesiyle paylaştı.

Çiçeğin yaprağını ağzına almasıyla birlikte, ağzında kabarmalar olan,acı duyduğunu söyleyen çocuğunu yarım saat içinde söz konusu çiçek örneği ile beraber yetiştiren anne, doktorların acil müdahale edilmese idi, çok kötü sonuçlar alınabileceğini söylemesi ile yıkıldı.

Hemen midesi yıkanan 24 saat yoğun bakımda kalan çocuk kömür tedavisi uygulandıktan sonra 3. günün sonunda sağlığına kavuştu. Üzüntülü anne, bitkiyi evinden attı ve evinde çocuk olan ,evcil hayvanı olan herkese uyarıda bulundu ‘  Bu Bitkiyi Evinizden Def Edin , Sizin de Yavrunuzun Canı Yanmasın ‘

Siz de Geç Olmadan Tüm Değer verdiklerinizle Paylaşın, Herkes Bilsin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
2
Bayıldım
2
Emin Değilim
4
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..