Soğanın mucizelerine inanamayacaksınız.Neden soğan üzerine bir yazı yazma gereği duydum ; geçen hafta üç bayan beş çocuk toplandık,en küçük bebeğin burnu tıkalı,altı yaşındaki kız çocuğunun kolunda koca bir çıban,bayanlarda ise her zamanki gibi şikayet aynı;kilo. 🙂 Tüm problemlerin çözümünü ise aynı ürünle ; Soğanla bulunca sizinle de paylaşmak istedim.

Bakalım hayatımızı kolaylaştıran,neredeyse her evde,her mevsim kolaylıkla bulabildiğimiz soğan hangi uygulamalarla,nasıl işimize yarıyor.

 

BEBEKLERDE EN DOĞAL NEFES AÇICI

Küçüklerde ilaç kullanmak istemeyiz,kalıcı etkileri olabilir,alerji sorunu olabilir.Bu yüzden özellikle küçüklerde doğal yöntemle tedavi hızlı ve yan etkisiz sonuçlar almamızı sağlar.

Soğanı ortasından kesip ,küçük bir kasenin içine yerleştirin,odanın birkaç yerine koyun. Bebeğinizin nefesinin hemen açıldığını göreceksiniz,burnundaki kirler yumuşayarak rahatlıkla çıkarmanızı sağlayacaktır,gözlerinin yanmasından çekiniyorsanız,içiniz rahat olsun,aynı zamanda gözdeki mikrobunu atacaktır.Uygulama sonra temiz, ılık suyla ıslattığınız bir tülbent yardımıyla gözlerini de silmeyi ihmal etmeyin.

ÇIBAN,İLTİHAP ATMADA ETKİLİ

Özellikle okula yeni başlayan çocuklarda iltihap oluşumu,çıban çıkması çok sık rastlanılan bir durum.Vücuttaki  iltihabı atmaz ise çocuk huzursuzlanıyor,ağrı yapıyor ve çıban iyice sertleşiyor,bunu atmanın en doğal ve hızlı yolu ise;pişmiş soğan uygulaması.Nasıl Uyguladım:

 • Önce soğanı çatala takın (bir şişe de takabilirsiniz daha iyi olacaktır).En üst kabuğunu soyun.

 • Ocakta soğanın yumuşadığından emin olana kadar pişirin.

 • İyice piştiğini düşündüğünüz küçük bir parçasını,ılık hale geldikten sonra yaranın üzerine koyun,bir bez parçası ile sarın.

 • Bir gece bu şekilde bağlı kalsın.

 • Sabah bezi açın,iltihabın çıktığını,yaranın yumuşadığını ,ağrının geçtiğini göreceksiniz.

KİLO VERMEK İÇİN SOĞAN KULLANIMI

Çocuklara soğan uygulamasını yaptıktan sonra sıra biz bayanlara geldi, zayıflamak ve vücuttan zararlı maddeleri atmak için detoks yapmamızı sağlamak için bu kez de soğanın suyunu kullandım.Bunun için neler gerekiyor ve soğan suyu kürü nasıl yapılıyor:

 • Bir litre kaynamış suya  iki büyük soğanı,kabuklarını soyduktan sonra iri iri doğrayarak attın.

 • Soğanla birlikte 10 dakika kısık ateşte pişirin.

 • Ocağı kapatın, ılımasını bekleyin.

 • Tencerenin içinden soğanları çıkarıp,cam bir saklama kabına suyu dökün.(3 günde fazla muhafaza etmeyin,günlük olarak yapmanızı öneririm)

 • Yemeklerden 20 dakika önce bir bardak için.Günde 3 veya 5 bardak içmeniz açlığınızı bastıracak,hızlı ve dengeli kilo vermenizi sağlayacaktır.

 • 2 ay boyunca düzenli uygulama ,vücuttaki iltihabı atacak,adet sancılarını geçirecek,nefesinizi temizleyecek ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yemeklerde,salatada soğan kullanıyorum ama hiç böyle olumlu etkilerini görmedim diyen arkadaşlar; kür şeklinde ,çiğ olarak veya suyunu alarak kullanmadığınızda aynı sonuçları alamıyoruz 🙁

ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞINA SOĞAN ,ŞEKER KÜRÜ

Tüm şurupları içtiniz, ya da çocuğunuza içirdiniz ama bir türlü geçmedi öksürük, anında geçirecek ,doğal,yan etkisi olmayan bir tarif.Tadı çok hoş değil ama,kesinlikle denemeye değer,ben içer içmez  1 çay kaşığı bal yiyorum,size de öneririm.

Soğanın üst kısmından halka şeklinde bir dilim çıkarıyorsunuz ve içini bir kaşık yardımıyla biraz oyuyorsunuz,bir kaşık toz şeker veya bir kaşık bal koyuyorsunuz ,alt kısmından küçük bir delik açıyor,bardak veya kavanoz içine yerleştiriyorsunuz.Bir gün bu şekilde  bekletiyorsunuz,altından suyu bardağa doluyor.Günde 3 kere birer kaşık içiyorsunuz.

KULAK UĞULTUSU VE ÇINLAMAYA SOĞAN

Kulağınızın içine ,soğanın ortasındaki küçük parçasını (cücük 🙂 ) ikiye bölüp yerleştirirseniz çınlamanın birkaç saatte geçeceğini göreceksiniz.

DÜŞMEYEN ATEŞE SOĞAN

Yüksek ateşten şikayetçi iseniz;çorabınızı içine dilimlediğiniz soğanı yerleştirin,kısa sürede ateşiniz düşecektir.

Her sorun için ilaç kullanmak yerine,önce doğanın mucizelerinden faydalanmanızı tavsiye ederim.Ben uyguladığım ve iyi sonuç aldığım ,sevdiklerime tavsiye edip sonucunun olumlu olduğunu bildiğim,denenmiş soğan kür ve uygulamalarını sizlerle paylaştım.Umarım gerekli olmaz ama gerekirse de işinize yarar.

Sağlıklı Günler Dilerim 🙂

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
1

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..