Bebek emziği, ebeveynler arasında epey tartışılan bir konu.

Bütün nesnelerin bebeklere zarar verme potansiyeli varken bebeklerin ağzından düşürmediği emziklerin zararsız olacağı konusunda da şüphelenmeleri normal. Emzik elbette ağlayan bebeklerin susmasına yardımcı oluyor ancak uzun vadede zarar da verebiliyor.

Uzun vadede en sık rastlanılan zararları arasında diş bozukluğu ve boğulma var. Emziklerin güvenli olmadığını düşünüyorsanız bu ikisi düşüncelerinizi destekler nitelikte. Eğer emziklerin tamamen zararsız olduğunu düşünüyorsanız haberi okumanız tavsiye edilir.

Yedi aylık Jack’in annesi Kristen Milhone, bebeklerini yatırırken dikkat etmeleri konusunda bütün ebeveynleri uyarıyor.

Facebook’ta paylaştığı gönderisinde Milhone ilk olarak bebeğinin ağlamasına uyandığını ifade etti. Jack’i kontrol etmeye gittiğinde suratında bir iz oluştuğunu görmüş.

Annenin Facebook gönderisi, “Dün bebeğimin ağlama sesine uyandım. Ancak bu seferki farklıydı. Oğlumun suratında kırmızı renkte ve yuvarlak şekilde bir iz buldum. Başta yanık olduğunu düşündüm” şeklinde başlıyor.

Şaşıran ve panikleyen Milhone hemen oğlunu acile götürdü. Bunun yanık olmadığını öğrenince ise afalladı.

“Emziklerinde zararları hakkında hiçbir doktor veya kitap size bilgi vermiyor. Meğerse her şey emzik yüzündenmiş” dedi.


Doktorlar da şaşırdı. Başta mantar hastalığı olduğunu düşündüler. Yaptıkları incelemenin ardından buna emziğin neden olduğunu anladılar.

Anne, Facebook’ta “Jack uyurken yan yatınca emziği suratının yanına denk gelmiş. İz aslında emzikten kaynaklanmış” dedi.

Hastaneden alınan son bilgilere göre Jack’in suratındaki iz kapanıyormuş. Ancak anne yine de bir daha eve emzik sokmama konusunda kararlı.

Bebek emziklerinin de zararlı olabileceği insanın aklından bile geçmiyorken böyle haberlerle insanın gözü açılıyor.

Bebeği olan tanıdıklarınızla bu hayati bilgiyi paylaşmayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..