1 yaşındaki bebeğin ağzında kabartılar çıkmaya başladı.Samantha Rodgers, bebeği Juliano’yu hemen doktora gösterdi. Doktor başta bebeğin soğuk algınlığı olduğunu düşündü.

Ancak gerçek çok daha acıydı. Juliano’nın ağzının etrafındaki kabartılar sadece bir başlangıçtı.

Juliano’nun durumu giderek kötüleşmeye başladı. Samantha çaresiz bir şekilde oğlunun acı çekişini izliyordu.

Juliano’nun ağzının etrafındaki kabartılar boynuna yayılmaya başlayınca Samantha oğlunu tekrardan doktora gösterdi.

Daha sonra yapılan tetkiklerde Juliano’da herpes simpleks tip 1 virüsüne rastlandı.

Juliano’ya virüsün nasıl geçtiğini bilinmese de tahminler soğuk algınlığı olan bir yetişkinin bebeğe teması veya salyası ile geçtiği yönünde. Küçük çocuklar virüse karşı aşırı hassas. Virüsü taşıyan birisinin bebeğe sarılması veya öpmesi ile virüs hemen bebeğe geçebiliyor.

Samantha, WHOtv.com’a “Hayatı boyunca izlerini taşıyacak. Her ateşi çıktığında virüs tekrardan ortaya çıkacak. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ancak çok üzülüyorum” dedi.

Juliano gereken tedaviyi aldı ve belirtiler yavaşça ortadan kaybolmaya başladı. Ancak virüsü ömrü boyunca vücudunda taşıyacak.

Samantha, oğluna virüsün kimden bulaştığını bilmiyor. Bütün ebeveynleri ise konu hakkında uyarıyor. Belirtileri görülmese bile virüsü taşıyan bir yetişkin, durumdan habersiz bir şekilde virüsü küçük bir çocuğa bulaştırabiliyor.

Samantha son olarak, “Çok dikkatli olun. Hiç beklemediğiniz birinden çocuğunuza virüs bulaşabilir. Sık sık ellerinizi yıkayın. Soğuk algınlığınız varsa çocuklara dokunmayın” dedi.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..