Çocuğunu hasta halde görmek her ebeveynin en kötü rüyasıdır. Anne ve baba olarak, herkes çocuğunun mutlu ve sağlıklı bir şekilde yetiştiğini görmek ister. Çocuğunuz hastaysa ve elinizden hiçbir şey gelmiyorsa inanılmaz acı çekersiniz.

Avustralyalı iki çocuk annesi Kayley Burke hiçbir annenin karşılaşmak istemeyeceği bir durumla karşılaştı.


Suçiçeği
11 aylık oğlu Elijah’ta birden suçiçeği çıktı.

Yaşı fazla olmadığı için suçiçeği aşısı atılmamıştı. Anne ve babası, hastayken çocuklarını dışarıya çıkardıkları için küçük çocuk birden fenalaştı.

Kayley ve diğer çocuğu Kaliah da suçiçeği çıkardı. Kaliah aşı yapıldığından onu fazla etkilemedi. News.co.au’dan aktarılanlara göre Kaliah acı çekmesine rağmen su çiçeğini atlatmış.

Kayley, Facebook’ta şunları paylaştı:
“Çocuklarınıza aşı yaptırın. Aşağıdaki fotoğrafları görünce ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Suçiçeği aşısı yapılması için henüz çok küçük olan oğlumuz su çiçeğine yakalandı. Tam bir hafta oluyor.”

Endişeli anne Sunshine Coast Daily’ye “Bundan daha kötü bir şeyin başımıza gelebileceğini düşünmüyorum. Oğlum hastalandı ve perişan haldeyim. Aşıların gerekliliğine inanıyorum. Ancak oğlumuz yeterli yaşta olmadığı için aşı yaptırmadık. Kaliah ve ben de suçiçeği geçirdik. Neyse ki Kaliah’a aşı yapılmıştı. Aşı yapılmayan bebeklerinizi, insanların öpmesiyle büyük bir riske atıyorsunuz” dedi.

Suçiçeği aşısı oldukça önemli. Suçiçeği aşısı yapılamayacak yaştaki bebekleri ve çocukları da, bu hastalığa yakalanmamaları için korumak ise oldukça zor.

Sizce de bütün çocuklar gerekli aşıları zamanında yaptırmalı mı?

Daha fazla insanın su çiçeğinin ne kadar ciddi bir hastalık olduğunu anlamaları için haberi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..