Yeni aldığımız ,Ayakkabı ve Çantalarımız içinden küçük paketler çıkar,yemeyiniz ibaresini görürüz ve birçoğumuz bu paketlerin ne amaçla yerleştirilmiş olduğunu veya bu paketlerle neler yapabileceğini bilmez.

Öncelikle aldığımız yeni ürünlerde bulunma sebebi,ürünümüzün bize ulaşıncaya kadar,ilk günkü kadar temiz,nemden – tozdan-küften -lekeden korunmuş, güvenli halde gelmesini sağlamaktır.

Peki ya Silika Jel Nedir ?

Silika Jel paketleri içlerinde katı silikon dioksit topları bulunmaktadır.Zehirli olan bu Jellere el ile dahi temas edilmemesi gerekmektedir,üstlerinde Yemeyiniz yazma sebebi de budur.  .

 Şimdi de Bu Nem Kesecikleri -Silika JEl paketlerini Nerelerde Nasıl Kullanabiliriz ?

♦Mevsim değişimlerinde ,kıyafetlerinizi kaldırdığınız,hurçların,paket veya bavulların içine bu paketlerden koyarsanız,bir daha ki mevsim değişiminde ,kıyafetlerinizi gün yüzüne çıkardığınızda ,havasız kıyafetlere özgü o kötü kokuyu almaktan kendinizi kurtarırsınız.

Buzdolabına koyar iseniz,dolabınızdaki Nem ve Rutubetten kurtulabilirsiniz.Ancak dikkat etmeniz gereken şey,çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmek,çünkü yenilmesi durumunda büyük sağlık sorunları oluşturacaktır.

♦Ya başınıza gelmiştir ya da gelme olasılığı çok yüksektir : Telefonu Suya Düşürmek !!! Umarım başınıza gelmez ama olursa Kilitli bir poşetin içerisine kuruladığınız telefonunuzu ve Silika Jel paketini yerleştirin,1 gün bu şekilde bekletin.

Makyaj malzemelerinizin içerisine koyarak ömürlerini uzatabilirsiniz

Önemli evraklar, Fotoğraflarınız için çok işe yarayacaktır.Özellikle kağıtlar nemden çabuk etkilendiği için sağlam muhafaza etmek zordur. Bu küçük paketleri fotoğraf albümünüzün içine,evrak dosyanıza yerleştirerek nemden koruyabilirsiniz.

♦Arabanızın camlarının buğulanmasını önleyebilirsiniz.

Takılarınızın renklerini korumasını istiyorsanız, takı dolabınızın içine,küçük takı kutularınızın içine Paketlerimizden atmayı unutmayın.

♦Son olarak Evinizin Harika Kokmasını ve çok uzun süren temiz bir koku elde etmenizi sağlayacak basit formülü paylaşalım : bu uygulamada diğerlerinden farklı olarak paketi açmanız gerekiyor, Silika jeli bir kaba boşaltın,üzerine Lavanta Yağı veya Hindistan cevizi Yağı damlatın ( dilediğiniz hoş kokulu her yağ olabilir) .

Dilerseniz Silika Jelin Kullanım Alanlarını Anlatan Videoyu da İzleyebilirsiniz !!!

Çok sık karşılaştığımız bu küçük paketlerin artık farklı kullanım alanlarını biliyorsunuz ,hayatınızı kolaylaştırmak için sunulan uygulamaları deneyebilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..