Bebeğinizi hayatıyla mücadele ederken görmek kadar kötü bir şey yoktur.4 nisan tarihinde 28 yaşındaki Kirsti Clark ve 29 yaşındaki Christopher Clark bunu yaşadı. Üç yaşındaki kızları Malena ve üç haftalık Harper ile dışarıya çıkmışlardı. Hayatları bir anda kabusa dönüştü.

Eve geldiklerinde birden Harper’ın dudaklarının morlaştığını farkettiler. Çenesi sımsıkı haldeydi. Hem ağzından hem de burnundan köpükler geliyordu. Kirsti şimdi bütün ebeveynleri uyarıyor.

Kirsti ve Christopher çifti, alışveriş yapmak için ailecek dışarıya çıkmıştı.

Yoğun trafikten dolayı eve dönmeleri 1 saat 45 dakika sürdü. Harper bebek oto koltuğunda oturtuldu. Eve geldiklerinde Malena’yı yatağa yatırdılar. Bu süreç boyunca üç haftalık bebek 15 dakika daha bebek oto koltuğundaydı.

Harper bebek oto koltuğundan çıkarıldığında korkunç belirtileri görmeye başladılar.

Kirsti, Daily Record’a “Eve döndüğümüzde önce Malena’yı yatağa yatırdık. Kızımız 15 dakika daha koltukta kaldı. Eşim Harper’ı koltuktan çıkarıp oyun minderinin üstüne yatırdı. Ayakta duramıyor gibiydi. Dudaklarının morardığını ve yanaklarının kızardığını söyledim. Bir şeyler olduğu belliydi” dedi.

Kirsti bebeğini kaybedeceğini düşünmesine rağmen paramedikler Harper’ın hayatını kurtarmayı başardı. Bebek oto koltuğunda bir saatten fazla oturan bebeklerin oksijen yetersizliğine maruz kaldığı söylendi. Harper’ın vücudundaki oksijen seviyesi düşerken nöbet geçirmiş. Yere yatırılınca da vücuduna giren ani oksijen gözlemlenen belirtilere neden olmuş.

Kirsti şimdi diğer bütün ebeveynleri gizli tehlike hakkında uyarıyor.

“Bize buna neden olan şeyin bebek oto koltuğu olduğu söylendiğinde inanamadık. Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştık. Büyük kızımla daha önce dört saatlik yola gittiğimiz olmuştu. Ancak hiçbir zaman sorun olmamıştı. Doktor genelde erken doğan bebeklerin bu tür risklere maruz kaldığını söyledi. Ancak Harper vaktinde doğmuştu.

Buna bizim ihmalimizin neden olduğunu öğrenince Christopher ile birbirimize kızdık. Kızımıza bunu kendimizin yaptığını düşündük. Bu nedenle Harper’ın başına gelenleri, küçük çocuğu olan bütün ebeveynlerin bilmesini istiyoruz. Sadece iki saatlik araç seyahati yüzünden kızımızdan oluyorduk. Bebeğinize sahip çıkın ve elinizden geldiğince koruyun. Eğer şüphelendiğiniz bir şey varsa hemen hastaneye götürün.”

Neyse ki gerekli müdahale ve tedavinin ardından Harper eski haline döndü. Ancak durum çok daha farklı olabilirdi. Kirsti ve Christopher, bebeklerinde anormallik farketmese belki de her şey çok farklı olabilirdi. Bebek hastaneye yetiştirilirken paramediklerin hamlesi de çok önemliydi.

Bebek oto koltuklarının talimatlara uyulmaması halinde kullanılmasından ötürü felaketler gerçekleşebiliyor. Lütfen çocuğu olanlarla haberi paylaşarak bilinçlenmelerini sağlayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..