İnanması güç ancak 450 TL ve biraz da ustalıkla küçük bir karavan oluşturarak dünyayı dolaşabilirsiniz. Paul Elkins, bisikletin arkasına bağlanabilen minik karavanını oluşturduğunda tam da bu fikirdeydi. Paul, mütevazi bir bütçeyle ekonomik bir karavan oluşturmayı başardı. Karavanda elektrikli ısıtıcı, lavabo, banko, damacana, erzak dolabı, elbise dolabı, sehpa, yatak, lamba, fener ve harika bir ses sistemi var!

Geri dönüşümlü materyaller, hurda parçaları, 50 liralık bisiklet, dört adet trafik tabelası, üç liraya aldığı panolar, kablolar ve vidalarla Paul sıfırdan bir karavan yaratmayı başardı. Sonuç olarak ortaya, tasarım harikası bir karavan ortaya çıkmış. En iyi yanı da minik evinizi kolaylıkla yanınızda götürebiliyorsunuz ve size hiç zorluk çıkarmıyor.

Paul videoda, “Değişik yöntemlerle de yaşayıp dünyayı dolaşabileceğinizin bir kanıtı bu. Ne kaskoya ne de konut sigortasına para harcıyorsunuz. Para harcadığınız tek şey yiyecek. Eğer pikap alacak kadar paranız yoksa, benim yaptığımı yapabilirsiniz. Gezgin ruhuna sahipseniz ve bisikletinizle küçük evinizi taşımaya olumlu bakıyorsanız, benim yaptığımı yapıp gününüzü gün edebilirsiniz.” diyor.

Paul’ün minik karavanını nasıl yaptığını görmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Bizler gibi siz de Paul’ün yaratıcılığını takdir ettiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..