Saç dökülmesini önlerken,daha parlak olmasını sağlıkla uzamasını sağlayacak 3 Doğal tarifi sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Tarifini vereceğimiz bu 3 doğal maske de Bira Mayası kullanılarak yapılıyor.Şunu hatırlatmakta fayda var,Bira Mayası alkol içermez,Bira Mayası bira değildir, bu sebeple gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Aktarlarda,baharatçılarda,süper marketlerde ve online satış yapan sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bugün size saç dökülmesini önleyen ve saça sağlık veren bir kaç alternatif sunacağız!

Daha Sağlıklı Bir Saç İçin Bira Mayası
Bira mayasının cilde, saça, tırnağa ve genel sağlığınıza bir çok faydası vardır.

Bira mayası vitamin, mineral ve protein içeriklerinden ötürü, saçı sağlıklı tutar, uzamasına yarar ve parlamasını sağlar.

Bira mayasının içindeki folik asit, B2, niyasin, tiyamin ve B6 gibi B vitaminleri saçın uzamasına katkıda bulunur. Bunlara ek olarak içinde kalsiyum, bakır, krom ve demir vardır ve bunlar da saçın doğal rengini korurken, dökülmesini engeller.

Saçınızın daha hacimli mi olmasını istiyorsunuz? Saçınızı bira ile yıkayıp 5 dakika bekletin, daha sonra şampuanlayıp, durulayın.

Maske 1
Bira mayasının saça çok iyi geldiğini söylediğimizden dolayı, saç dökülmesini önlemek ve aynı zamanda saçın sağlıklı uzamasını sağlamak için maske olarak kullanılması da sizi şaşırtmasın!

Bu güçlü maske bütün saç tiplerinde kullanılabilir, ve güneş, ısı, kimyasal ürünler ve çevresel kirliliğin sebep olduğu hasarı onarır.

Bira mayasının gücünü, balın hidrasyon ve saçı nemlendirme gibi faydaları ile birleştireceğiz.

Malzemeler

3 yemek kaşığı toz haline getirilmiş bira mayası
5 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır?

Malzemeleri macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın, saçınıza ve saç diplerinize uygulayın. 10 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla durulayın.

Maske 2

Bu maske saçınızı güçlendiren doğal bir saç kremi olarak kullanılmasının yanı sıra saç dökülmesine engel olacaktır. Aynı zamanda, güçlü bir hidrasyon ve yumuşaklık sağlayarak saçınızın sağlıkla parlamasına katkıda bulunur.

Malzemeler

½ bardak zeytin yağı
4 yemek kaşığı bira mayası

Nasıl Hazırlanır?

Krem kıvamına getirene kadar malzemeleri karıştırın, ıslak saça uygulayın ve 10 dakika boyunca bekletin. Maya kıl föliküllerinizi güçlendirirken, zeytinyağı da keratin dokuyu ve kırık uçları onaracak.

Maske 3
Bu maske saçı güçlendirmek ve uzamasını sağlamak için mükemmeldir. En iyi sonuçları almak ve saçınızı canlandırmak için haftada 2 defa uygulayın.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı bira mayası
2 adet yumurta sarısı
4 damla sirke
1 yemek kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır?

Bütün malzemeleri karıştırın ve bu karışımı saça ve saç derisine uygulayın. Saçınızı bir saç bonesiyle sarın, 20 dakika bekletin daha sonra durulayın.

Düzenli uygulamalarla iyi sonuçlar alacağınız tariflerimizi ,saç sorunu yaşayan arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..