İç çamaşırınıza kaşık saklamak kulağa son derece tuhaf gelebilir. Ancak bunu yaparak kadın ticaretinin önüne geçilebileceği iddia ediliyor. Bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Nora Adin bu yöntemden bütün kadın ticareti mağdurlarının haberdar olması gerekiyor.

Nora, Expressen’e “Yaz sezonu açıldı ve her gün yüz binlerce insan uçakla seyahat ediyor” dedi.

23 yaşındaki İsveçli Nora, önüne geçilemeyen kadın ticareti için ilginç bir fikir üretti. Kadın ticareti mağdurlarına iç çamaşırlarına kaşık saklamalarını önerdi. Öneriyi detaylıca düşündüğünüzde işe yarayacağını da hak veriyorsunuz.

Peki nasıl?
İsteğiniz dışında ve tehdit altında başka bir ülke veya şehre uçakla seyahat ettirilirken iç çamaşırınızda kaşık olması halinde X-ray cihazından geçerken takılıyorsunuz ve güvenlik görevlileri sizi kenara çekiyorlar. Bu durumda sizi tehdit eden kişinin yanından ayrılmış oluyorsunuz ve yanınızda güvenlik görevlisi oluyor. Tam o anda kadın ticareti mağdurları durumu yetkiliye anlatabiliyorlar.

Yöntemden gerek güvenlik görevlilerinin gerekse de kadınların haberdar olmaları gerekiyor. İlginç ancak işe yarama potansiyeli olan fikri yayalım!

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..