Evlat acısının tecrübe edilebilecek en zor acı olduğu bilinir. Hiçbir anne veya baba evladının acısını görmeye dayanamaz. Küçük bir hatanın evladınızın hayatına mal olduğunu düşünün.
Ali ve Derek Dodd çifti 11 haftalık bebeklerini bakıcıya bıraktılar ve her şey bundan sonra gelişti.

Ali Dodd, Shepard ismindeki 11 haftalık oğlunu bu yaşta bakıcıya bırakmak istemiyordu.Ancak hem eşinin hem de kendisinin çalışması gerekiyordu. Yeni bebekleri olduğundan masrafları da artmıştı.

Eşi Derek ile beraber güvenilir bir acente aracılığıyla bebeğe kendi evinde bakabilecek bir bakıcıyla anlaştılar.

Çift bebeklerini altıncı kez bakıcıya bıraktı.Saatler sonra hayatlarının değişeceğinden habersizlerdi.

Ali, “Bakıcı beni arayarak ‘Çabucak buraya gelmen gerekiyor. Ne oldu bilmiyorum! Yatağa yatırmıştım. Suratı mosmor oldu’ dedi” şeklinde bir ifadede bulundu.

Ali ve Derek, Shepard’ın hayatını kaybettiğini öğrendikleri anı asla unutamayacaklarını söylüyorlar.

Bu da yetmiyormuş gibi bebeğin hayatını kaybetmesinin, ailenin yaptığı küçük hatadan kaynaklandığı aileye zorla kabul ettirildi.

Us Weekly’den aktarılanlara göre Shephard, yanlış pozisyonda yatırıldığından nefes alamamış ve hayatını kaybetmiş. Bebek hayatını kaybettiği sırada bebek oto koltuğunda uyuyormuş.

Shephard’ın kafası önüne düşmüş ve boynunda yeterince kas olmadığından kafasını kaldıramayarak nefessiz kalıp hayatını kaybetmiş.

Yetkililer, daha önce de gerek bakım evleri gerekse de bakıcıların kendi evlerinde bebeklerin, bebek oto koltuğunda uyutulduğuna dair şikayetler almışlar.

Derek ‘Bu bir kaza değildi’ diyor.

“Bakıcının bebek oto koltuğunda, bebeğin uyutulmaması gerektiğini biliyor olması gerekirdi. Üstelik bebeğim iki saat boyunca odada tek başınaymış” diye ekledi.

Derek’in aktardığına göre bakıcı suçlu bulunmamış.

Aile, bebeklerini kaybettikten sonra başka hiçbir bebeğin başına benzer bir trajedi gelmesin diye hayatını diğer ebeveynleri uyarmaya adamış.Hiçbir ailenin evlat acısı yaşamaması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ailenin yaptığı çalışmalar Shepard’s Watch ismini verdikleri organizasyon aracılığıyla ebeveynlere aktarılıyor.

Derek, “İnsanlar oğlumuzun başına gelenden ders almalı” dedi.

Çocuğunuzun güvenliğini sağlamalısınız.Bebek oto koltuklarının, seyahat edildiği sırada bebeklerin koltukta oturamaması nedeniyle icat edildiğini unutmayın. Çocuğunuzun bebek oto koltuğunda uyuması kabul edilebilir ancak her daim kontrol etmelisiniz.

İsveç’teki tüketici hakem heyetinde yer alan ve çocuk güvenliği uzmanı Anna Strandberg, bebeğinizi asla bebek oto koltuğunda tek başına bırakmamanızı öneriyor.

İnanamayacağınız basit hatalardan dolayı dünyanın her yerinde bebekler hayatlarını kaybediyorlar.

Ebeveynlerin ilk görevi çocuklarının güvenliğini sağlamak olmalı.

Daha fazla anne ve babanın bu bilinmeyen tehlikeden haberdar olması için paylaşın.

Tepkiniz nedir?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Bayıldım
0
Emin Değilim
0
Beğenmedim
0

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorumlarınız Çok Değerli..