• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Eklem Ağrısı 1 Gecede Azalıyor ! Bunu Uygulayın-Ağrılarınızı Dindirin

Eklem ağrılarınız varsa,hayatınız daha da zordur.Uzun süre ayakta kalamaz,fazla yürüyemez,spor yapamaz,günlük işleriniz yapmakta zorluk yaşarsınız. Ev yapımı bu doğal ürünü kullanarak ,ağrılarınızı dindirebilir,hayatınızı olması gerektiği kadar kolay hale getirebilirsiniz. İşte size bu rahatlığı sağlayacak olan ,yapımı ve uygulaması kolay karışımı paylaşalım. GEREKLİ MALZEMELER: *2 Limon *Okaliptüs Yaprakları *Sızma Zeytinyağı *Cam kavanoz *Sargı Bezi YAPIM AŞAMASI: […]

Eklem ağrılarınız varsa,hayatınız daha da zordur.Uzun süre ayakta kalamaz,fazla yürüyemez,spor yapamaz,günlük işleriniz yapmakta zorluk yaşarsınız. Ev yapımı bu doğal ürünü kullanarak ,ağrılarınızı dindirebilir,hayatınızı olması gerektiği kadar kolay hale getirebilirsiniz.
İşte size bu rahatlığı sağlayacak olan ,yapımı ve uygulaması kolay karışımı paylaşalım.

GEREKLİ MALZEMELER:

*2 Limon
*Okaliptüs Yaprakları
*Sızma Zeytinyağı
*Cam kavanoz
*Sargı Bezi

YAPIM AŞAMASI:

*Yaprakları yıkayıp,cam bir kavanoza yerleştirin.
Limonlarınızın suyunu sıkın ve posalarını kabuklarıyla beraber doğrayıp,kavanoza koyun.


*Üzerine yağı dökün.Kapağını sıkıca kapatın ve 15 gün boyunca bekletin. Arada bir sallarsanız,her yerine nüfuz etmesini sağlamış olursunuz.


*Ağrılı bölgelerinize sürüp,sargı bezi ile sarın. Gece uygulamanız tavsiye ediliyor.Tüm gece kalmasını sağlayın ve sabah uyandığınızda ağrılarınızın büyük oranda geçtiğini göreceksiniz.

DİLERSENİZ YAPIM VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

Limon kabuğu,limondan da faydalı maddelere sahiptir. C vitamini, sitrik asit, malik asit, formik asit, hesperidin ve pektinin yanı sıra limon yağı, limon otu yağı ve felandren gibi çok önemli maddeler bulundurmaktadır.

Güçlü bir antiseptik olmasının yanı sıra, içerdiği esans yağlarının, kan damarlarını rahatlatıp ağrı hissini önemli ölçüde azaltan iltihap sökücü bir etki yaptığı ve böylece eklem ağrılarını azalttığı gösterilmiştir.

Okaliptüs Yaprağının Faydaları:

Okaliptüsün en öneli faydası solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmesidir. Öksürüğün kesilmesine ve balgamın daha rahat atılmasına yardımcı olur.

Boğazda ve burunda meydana gelen iltihabı kurutarak iyileşmeyi sağlar. Üreme organlarının hastalıklarına, diyabete, nefes darlığına, kabızlığa, ateş, bronşit hastalığına, romatizmal rahatsızlıklara iyi gelir.

Tahriş olan alanlara, yaralara sürüldüğünde, hızlı bir iyileşme sağlar. Vücudun dinç olmasını sağlar, ağız kokusunu giderir. Ayrıca pudra, sabun, macun, sirke yapımında kullanılır.

Siz de Eklem Ağrısı olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle ,bu faydalı bilgileri paylaşarak ,onların da çare bulmasını sağlamayı unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?