• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Bu Güzel Vazo ve Saksıların ,Atılacak Havlular Olduğuna Kimse İnanamıyor!

Geri dönüşüm projelerini seviyorsanız,bu çalışma tam size göre. Çok düşük bir maliyetle yapacağınız bu çalışma ,atılacak olan bir havluyu evinizin en güzel odasında yerini alabilir.   Çalışmanın bir diğer güzel tarafı,kırılmıyor olması,bu sebepten de çocuklu evler için oldukça uygun.    GEREKLİ MALZEMELER: *Kem (çimento benzeri ama çimentodan daha uygun fiyatlı bir toz,harç malzemesi) *Havlu(dilediğiniz herhangi […]

Geri dönüşüm projelerini seviyorsanız,bu çalışma tam size göre. Çok düşük bir maliyetle yapacağınız bu çalışma ,atılacak olan bir havluyu evinizin en güzel odasında yerini alabilir.

  Çalışmanın bir diğer güzel tarafı,kırılmıyor olması,bu sebepten de çocuklu evler için oldukça uygun.

   GEREKLİ MALZEMELER:

*Kem (çimento benzeri ama çimentodan daha uygun fiyatlı bir toz,harç malzemesi)
*Havlu(dilediğiniz herhangi bir bez parçası olur)
*Su
*Düzenek için uzun bir boru veya uzun kaplar
*Boya,Sprey

  YAPIM AŞAMASI

*Kem veya Çimentoyu geniş bir kaba alıp su ile karıştırın. Havluyu suyla yıkayın,ıslak halde iken bu karışıma atın.Her yerine temas etmesini sağlayın.
*Yüksek bir düzenek hazırlayın,ve havluyu bu düzeneğe yerleştirin.İstediğiniz şekli verin.
1 gün bu şekilde kurumaya bırakın.


*Ertesi gün havluyu düzenekten çıkarın.
Dilediğiniz boya ile boyayın,en hızlısı Sprey boya olacaktır.Elinizdeki herhangi bir boyayı da deneyebilirsiniz,hepsine uyum sağlayacaktır.
*Kuruduktan sonra kullanıma hazır,İsterseniz vazo,isterseniz saksı,isterseniz de Şemsiyelerinizi koyabileceğiniz şık bir tasarım olarak kullanabilirsiniz. Her durumda da Eski Havludan eser yok,işinize yaradığını ,kırılmadığını,çok ucuza mal olduğunu gördükçe yapmaya devam etmeniz çok olası 🙂


NOT: Kem denilen malzemenin 15-20 kiloluk boyutları 15 tl gibi uygun bir fıyata,çimentodan daha uygun fiyatlı ve sağlam olduğu için tercih edilmekte.Yapacağınız bir vazo,50 kuruş-1 tl gibi bir maliyetle sizin olacak!!!

Dilerseniz Şemsiye koymak içinde kullanabilirsiniz,yerleriniz ıslanmayacak,hem de evinizin güzelliği bozulamayacak.

Dilerseniz yapım videosunu izleyebilirsiniz.

Fikri beğendiyseniz,siz de arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?